CFIG

  • Úvěrový rámec půjčky CFID je od 5 000 Kč až do 120 000 Kč
  • Splácení tohoto úvěru lze rozložit na dobu 12 měsíců až 6 let
  • Nejnižší úroková sazba začíná již na 23 % p.a.
  • K vyřízení půjčky není nutný žádný ručitel ani zástava nemovitosti
  • Za půjčku se sice platí poplatek, ale až poté, co dostanete vyplaceny peníze
  • Předčasné splacení je bez sankcí, naopak při řádném doplacení se vám vrátí polovina úroků
  • Možnost přerušení splácení (až na tři měsíce) nebo odkladu splátek
  • Úvěr není účelový, můžete jej tak použít na cokoliv budete potřebovat

Tabulka splátek a kalkulačka

Výše půjčky Splatnost Úrok a poplatky Celkem zaplatíte
10 000 Kč 6 let 8 521 Kč 18 504 Kč

Reprezentativní příklad

Výše spotřebitelského úvěru je 10 000 Kč. Poplatek na náklady spojené s uzavřením smlouvy (odečítá se od poskytnutého úvěru, neplatí se předem) činí 2 000 Kč. Doba splatnosti nastavená na 72 měsíců. Výše měsíční splátky je 257 Kč. Úrok ve výši 23% p.a., pevná sazba a RPSN 38,64% p.a. Celkem zaplaceno na úroku 8 521 Kč. Celková částka splatná spotřebitelem 18 504 Kč. Splátky vedou k okamžitému umořování jistiny.

CFIG kalkulačka

CFIG recenze

Další společností, která se rozhodla zvýšit konkurenci na poli s nebankovními úvěry, je česká finanční a investiční společnost CFIG SE, která má svoje sídlo v Pardubicích a kromě nabídky půjček se věnuje i dalším činnostem, jako jsou např. korporátní investice, správy pohledávek nebo financování podnikatelských potřeb. V této recenzi jsme se zaměřili na spotřebitelský úvěr bez zajištění.

Jedná se o klasickou nebankovní půjčku, k níž nepotřebujete mít žádného ručitele ani nemovitost. Půjčka je nabízena už od 5 000 Kč do 120 000 Kč, doba splácení se může pohybovat od 12 měsíců až do šesti let. Výhodou je tak zejména možnost rozložit si i menší částku na delší dobu a mít díky tomu nízké měsíční splátky. V tomto směru je třeba říct, že ani úrokové sazby nejsou nijak extrémně vysoké a za řádné splácení navíc můžete získat až polovinu úroků zpět.

K výhodám tohoto úvěru patří nejen to, že neplatíte nic předem (což je víceméně samozřejmost), ale i řada dalších drobností, které zdaleka ne všichni poskytovatelé umožňují. Můžete například odstoupit od úvěrové smlouvy do 30 dnů a to bez udání důvodu, odložit si splátku na další měsíc  nebo ji posunout na konec splátkového období, nebo přerušit splácení až na tři měsíce v případě hospitalizace v nemocnici nebo při ztrátě zaměstnání.

Samotné sjednání půjčky CFIG je snadné a rychlé – stačí vyplnit krátký formulář na webových stránkách a zástupce firmy se vám následně ozve. Budete pak muset ještě doložit svoje příjmy, vše se ale vyřizuje přes internet, takže nemusíte nikam jezdit. Peníze pak dostanete vyplaceny převodem na váš bankovní účet.

Půjčku pak splácíte pravidelně 1x za měsíc převodem ze svého účtu, druhou variantou je pak splácení formou inkasní služby, kdy se vám bude příslušná částka automaticky každý měsíc posílat na účet úvěrové společnosti – nebudete tak muset myslet na to, zda jste odeslali peníze včas, vše proběhne automaticky. Tato služba je sice placená, ale výměnou za ni získáte nižší úrokovou sazbu.

Kromě spotřebitelské půjčky poskytuje CFIG i úvěr se zajištěním – úvěr do 100 000 Kč až do 70% hodnoty zajištěné nemovitosti, doba splácení až 120 měsíců.

Dokumenty

Často kladené otázky

Otázka Odpověď
Na jakých místech si mohu žádost o půjčku CFIG podat? Žádosti o spotřebitelský úvěr od společnosti CFIG se podávají pouze online, prostřednictvím internetových stránek této firmy. Na nich si jednoduše vyplníte formulář a počkáte, až se vám ozve jejich zástupce. Vše probíhá přes internet, nemusíte tak chodit na žádnou pobočku, ani nikam telefonovat a zbytečně utrácet peníze.
Jaké jsou s touto půjčkou spojeny poplatky a úroky? Za poskytnutí úvěru je účtován poplatek, nicméně nikdy jej klient nehradí předem, ale až po vyplacení půjčky na účet – nehrozí tak žádné nebezpečí podvodu. Co se týká úroků, tak nejnižší roční úroková míra začíná na 19 %, její konkrétní výše pak záleží na dané částce, délce splácení nebo na tom, zda se rozhodnete úvěr splácet prostřednictvím inkasní služby ze svého účtu.
Nabízí společnost CFIG i jiné úvěrové produkty? Potřeboval bych půjčit vyšší částku. Ano, CFIG poskytuje i několik dalších druhů půjček, mezi nimi i spotřebitelský úvěr se zajištěním nemovitostí, který je ale určený na bydlení. U této půjčky lze získat částku od 100 000 Kč až do 70 % hodnoty zastavené nemovitosti.

Společnost CFIG SE