Zonky

  • Zonky patří mezi P2P půjčky, nepůjčujete si tak od úvěrové společnosti, ale na váš úvěr se skládají investoři
  • Úvěrový rámec je od 20 000 až do 1 200 000 Kč, splatnost od 12 do 120 měsíců
  • Při výběru půjčky si můžete určit, kolik jste schopni splácet a podle toho si půjčku nastavit
  • Vše probíhá online přes webové stránky, nečeká vás žádná návštěva pobočky ani schůzka
  • Úrokových sazeb je jedenáct a liší se podle toho, jak je klient rizikový
  • Půjčku mohou získat zaměstnanci, podnikatelé i důchodci, nesmíte ale být v insolvenci

Tabulka splátek a kalkulačka

Výše půjčky Splatnost Úroková sazba Celkem zaplatíte
150 000 Kč 5 let 6.99 % 181 885 Kč

Reprezentativní příklad

Půjčky ve výši 150 000 Kč s úrokovou sazbou 6,99 % p.a., se splatností 60 měsíců, splátkou 3 032 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet zákazníka. Celkem zákazník zaplatí 181 885 Kč.

Zonky kalkulačka

Zonky recenze

Zonky jsou jednou z nejznámějších českých P2P půjček. P2P půjčky jsou nebankovní úvěry, které fungují na trochu jiném principu, než ostatní druhy úvěrových produktů – peníze nepůjčují lidem úvěrové společnosti, ale lidé si je půjčují sami mezi sebou, s tím, že celý proces zprostředkovává úvěrová společnost. Zonky jsou v této kategorii jedním z lídrů na českém trhu, kde zatím většina lidí tento typ úvěrů tolik nezná a preferuje spíše klasické půjčky.

Pokud máte o půjčku od Zonky zájem, podat si žádost není nic složitého. Na webových stránkách www.zonky.cz je vše velmi přehledné a intuitivní, vyplnění nezávazného formuláře by vám tak nemělo trvat více než 10 minut. Pak dostanete nabídku s konkrétním úrokem a záleží jen na vás, zda ji přijmete nebo ne. Pokud se pro půjčku rozhodnete, podepíšete smlouvu pomocí SMS klíče a následně vám přijdou peníze na váš bankovní účet.

Jelikož do vašeho příběhu/půjčky mohou investovat další lidé, do jedné hodiny od podpisu smlouvy lze sepsat váš příběh (proč si půjčujete peníze), který je vystaven na tzv. Tržiště. Lidé pak mohou do vašeho příběhu investovat a vy tento celý proces sledovat. Průměrné roční zhodnocení pro investory aktuálně představuje 6,03 % p.a., což je oproti spořícímu účtu v bance nebo jiným konzervativním investičním programům skutečně vysoké číslo. Zonky si jako investiční nástroj Češi opravdu oblíbili a v současnosti se tak portál může pochlubit více než 16 000 investory.

Za několik let působení na tuzemském trhu si webový portál Zonky získal dobrou pověst jak u žadatelů, tak zájemců o investování. Na důvěryhodnosti Zonkymu přidaly rozhodně také povedené televizní reklamy, které ukazují, jak obyčejní lidé půjčují zase dalším obyčejným lidem s vlastními sny a potřebami. P2P půkjčky jsou pro naši republiku sice stále poněkud novátorskou záležitostí, jak se ale ukázalo, jsou Češi ochotni vyzkoušet zase něco nového. A právě v době vzkvétající sdílené ekonomiky a jejích systémů se Zonky jeví jako ideální systém pro získání finanční injekce takřka pro každého.

Dokumenty

Často kladené otázky

Otázka Odpověď
Jak dlouho trvá vyřízení půjčky? Pokud půjčku dostanu, kdy budu mít peníze na účtu? Celkem by celý proces neměl trvat déle než 5 dní. Vyplnění žádosti je otázkou cca 10 minut, pak zhruba 1 až 2 pracovních dní trvá vypočítání konkrétní nabídky. Pokud se vám nabídka bude líbit, podepíšete smlouvu pomocí SMS kódu a peníze vám společnost odešle do 5 minut na váš bankovní účet. V některých případech trvá převod 1 až 2 dny.
Jaké jsou u Zonky úrokové sazby? Podle čeho se u konkrétního klienta úrok stanovuje? P2P půjčky Zonky mají celkem 11 úrokových sazeb. Nejnižší sazba je pouhých 4,99 % ročně. Výše úroku se určuje podle dostupných informací o vás (tedy informace získané z obchodního a insolvenčního rejstříku, NRKI/BRKI, s vaším souhlasem se společnost ptá TelcoScore a v rámci skupinového řízení rizik se ptá i sesterské společnosti ve skupině PPF, do které Zonky patří). Výsledek je následně ten, že čím je pravděpodobnější, že půjčku bez problémů splatíte, tím dostanete nižší úrok. Naopak u rizikových klientů, kde je vyšší nebezpečí, že nebudou úvěr řádně splácet, je úroková sazba vyšší.
Dá se půjčka od Zonky použít i na účely refinancování mého starého úvěru? Ano, půjčky Zonky jsou vhodné i na refinancování stávajících úvěrů. Žádost se podává stejným způsobem, jako u ostatních účelů, rozdíl je jen v tom, že jakmile svůj starý úvěr splatíte, musíte společnosti Zonky poslat potvrzení, že jej máte splacený. Nejde tedy o převedení, ale o to, že dostanete peníze, které pak sami bance splatíte.

Společnost Air Bank a.s.