Zonky

  • Zonky patří mezi P2P půjčky, nepůjčujete si tak od úvěrové společnosti, ale na váš úvěr se skládají investoři
  • Úvěrový rámec je od 20 000 až do 750 000 Kč, splatnost od 6 do 84 měsíců
  • Při výběru půjčky si můžete určit, kolik jste schopni splácet a podle toho si půjčku nastavit
  • Vše probíhá online přes webové stránky, nečeká vás žádná návštěva pobočky ani schůzka
  • Úrokových sazeb je hned osm a liší se podle toho, jak je klient rizikový
  • Půjčku mohou získat zaměstnanci, podnikatelé i důchodci, nesmíte ale být v insolvenci

Tabulka splátek a kalkulačka

Výše půjčky Splatnost Úroková sazba Celkem zaplatíte
150 000 Kč 5 let 5.99 % 177 414.32 Kč

Reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s úrokovou sazbou 5,99 % p.a., se splatností 60 měsíců, splátkou 2 957 Kč, poslední splátkou 2951,32 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 7,03 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet zákazníka. Celkem zákazník zaplatí 177 414,32 Kč.

Zonky kalkulačka

Zonky recenze

Zonky jsou jednou z nejznámějších českých P2P půjček. P2P půjčky jsou nebankovní úvěry, které fungují na trochu jiném principu, než ostatní druhy úvěrových produktů – peníze nepůjčují lidem úvěrové společnosti, ale lidé si je půjčují sami mezi sebou, s tím, že celý proces zprostředkovává úvěrová společnost. Zonky jsou v této kategorii jedním z lídrů na českém trhu, kde zatím většina lidí tento typ úvěrů tolik nezná a preferuje spíše klasické půjčky.

Pokud máte o půjčku od Zonky zájem, podat si žádost není nic složitého. Na webových stránkách www.zonky.cz je vše velmi přehledné a intuitivní, vyplnění nezávazného formuláře by vám tak nemělo trvat více než 10 minut. Pak dostanete nabídku s konkrétním úrokem a záleží jen na vás, zda ji přijmete nebo ne. Následně se žádost umístí na tzv. Tržiště a do dvou dnů se ukáže, zda vaše žádost investory zaujala a peníze se vybraly. Pokud ano, dostanete je ihned na účet, pokud ne, můžete to po nějaké době zkusit znovu.

Zonky není zajímavou možností jen pro ty, jenž chtějí půjčit peníze. Je zároveň skvělou příležitostí i pro ty, jenž mají naopak peněz dostatek a rádi by je výhodně investovali. Průměrné roční zhodnocení aktuálně představuje 6,03 % p.a., což je oproti spořícímu účtu v bance nebo jiným konzervativním investičním programům opravdu vysoké číslo. Zonky jako investiční nástroj si Češi opravdu oblíbili a v současnosti se tak portál může pochlubit více než 16 tisíci investory.

Za několik let působení na tuzemském trhu si webový portál Zonky získal dobrou pověst jak u žadatelů, tak zájemců o investování. Na důvěryhodnosti Zonkymu přidaly rozhodně také povedené televizní reklamy, které ukazují, jak obyčejní lidé půjčují zase dalším obyčejným lidem s vlastními sny a potřebami. P2P půkjčky jsou pro naši republiku sice stále poněkud novátorskou záležitostí, jak se ale ukázalo, jsou Češi ochotni vyzkoušet zase něco nového. A právě v době vzkvétající sdílené ekonomiky a jejích systémů se Zonky jeví jako ideální systém pro získání finanční injekce takřka pro každého.

Dokumenty

Často kladené otázky

Otázka Odpověď
Jak dlouho trvá vyřízení půjčky? Pokud půjčku dostanu, kdy budu mít peníze na účtu? Celkem by celý proces neměl trvat déle než 10 dní. Vyplnění žádosti je otázkou cca 10 minut, pak zhruba 3 až 5 pracovních dní trvá vypočítání konkrétní nabídky. Následně je půjčka vystavena na Tržišti, kde je maximálně 2 dny, často jsou ale peníze vybrané během několika minut. Samotný převod na účet pak trvá maximálně 2 dny, většinou méně.
Jaké jsou u Zonky úrokové sazby? Podle čeho se u konkrétního klienta úrok stanovuje? P2P půjčky Zonky mají celkem 8 úrokových sazeb, které jsou označeny písmeny od A** až po D (tzv. rating). Nejnižší sazba je pouhých 2,99 % ročně. Rating se vypočítává speciálním propočtem, jehož účelem je určit míru rizika, že zvládnete půjčku řádně splácet – jinými slovy, čím je pravděpodobnější, že půjčku bez problémů splatíte, tím dostanete nižší úrok. Naopak u rizikových klientů, kde je vyšší nebezpečí, že nebudou úvěr řádně splácet, je úroková sazba vyšší.
Dá se půjčka od Zonky použít i na účely refinancování mého starého úvěru? Ano, půjčky Zonky jsou vhodné i na refinancování stávajících úvěrů. Žádost se podává stejným způsobem, jako u ostatních účelů, rozdíl je jen v tom, že jakmile svůj starý úvěr splatíte, musíte společnosti Zonky poslat potvrzení, že jej máte splacený. Nejde tedy o převedení, ale o to, že dostanete peníze, které pak sami bance splatíte.

Společnost Benxy s.r.o.