Zadlužených lidí v dnešní době stále přibývá a spolu s tímto faktem také neustále roste počet osob, které mají záznam v registru dlužníků (nejčastěji se jedná o známý registr SOLUS). Záznam v takovém registru přináší mnoho komplikací, jednou z nich je to, že nejen všechny banky, ale i řada nebankovních společností už Vám žádný úvěr neposkytne. Dalším problémem může být např. nemožnost získat smlouvu u telekomunikačního operátora, případně jiné potíže.

Potřebuji půjčku, ale mám záznam v registru – co mám dělat?

Co ale dělat v situaci, kdy máte zápis v registru, ale nutně potřebujete půjčit peníze? Existují nějaké možnosti, jak se k úvěru dostat, nebo se nedá nic dělat?

Zjistěte si, zda můžete dosáhnout smazání záznamu

Prvním krokem, který byste měli udělat, je informovat se proč záznam v registru máte a zjistit zda a za jakých podmínek je možné dosáhnout jeho smazání. To je ovšem poměrně složitá záležitost a ne vždy se podaří výmazu dosáhnout (někdy to může trvat i několik let). V takovém případě tak nezbývá nic jiného, než se poohlédnout po nabídkách společností, které do registru dlužníků nenahlížejí.

Podívejte se na nabídky půjček se záznamem v registru

Protože lidí, kteří záznam v registru dlužníků mají, je docela hodně, působí na našem trhu i celá řada společností, které se na tento druh rizikových klientů zaměřují. Takovéto úvěry ale samozřejmě mají svoje specifika – žadatelé o půjčku musejí počítat s vyššími poplatky a úrokovými sazbami, než kdyby měli klasický úvěr od banky. Zároveň většinou není možné získat příliš vysoké částky – spokojit se budete muset pouze s menší půjčkou.

Výjimkou jsou pouze půjčky se zástavou nemovitosti. Pokud máte vlastní nemovitost (např. byt, rodinný domek, chatu nebo pozemek) a jste ochotní jej zastavit, můžete i se záznamem v registru získat vysokou částku. Podmínkou je ale ručení vaší nemovitostí, o kterou tak v případě nesplácení půjčky můžete přijít.

Půjčte si jen tolik, kolik budete opravdu schopni splácet

Jestliže máte v registru dlužníků záznam, znamená to, že jste v minulosti svoje závazky nespláceli řádně a včas, nebo že máte nesplacené dluhy. Aby nedošlo k další podobné situaci, velmi pečlivě zvažte, kolik si opravdu můžete půjčit a kolik peněz jste schopni splácet. Nepůjčujte si zbytečně vysoké částky a zažádejte si pouze o takovou sumu, u níž jste si jistí, že ji bez problémů dokážete včas uhradit.

Pečlivě si vyberte tu nejvýhodnější půjčku, ať zbytečně nepřeplácíte

I v kategorii půjček se záznamem v registru panuje velká konkurence a výběr je tak poměrně široký. Mezi jednotlivými úvěrovými nabídkami jsou ale velké rozdíly a výsledná částka, kterou za úvěr zaplatíte, se může dramaticky lišit. Abyste zbytečně neplatili více, než je nutné, pečlivě vybírejte, od jakého poskytovatele si úvěr vezmete. Výborně v této situaci poslouží např. některé nezávislé internetové srovnávače půjček, které vám přehledně a jednoduše porovnají jednotlivé nabídky.

Použití srovnávače má navíc ještě jednu velkou výhodu – do těchto projektů bývají zahrnuti výhradně seriózní a ověření poskytovatelé – budete tak mít stoprocentní jistotu, že nejde o žádný podvod a že v případě schválení peníze skutečně dostanete.

Hlídejte si termíny splatnosti, ať neplatíte pokutu

Pokud vše dopadne dobře, a úvěr vám bude poskytnut, nezapomeňte si pohlídat datum, ke kterému máte provést splátku. V případě jeho nedodržení vám může být naúčtováno penále (často bývá poměrně vysoké) a celý úvěr se Vám tak může značně prodražit. Udělejte si poznámku třeba do mobilu nebo do kalendáře a získáte tak jistotu, že na termín splatnosti půjčky nezapomenete.

Hodnocení kategorie 4.5
Potřebuji půjčku, ale mám záznam v registru – co mám dělat? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 7 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze