Při výběru nejvýhodnější půjčky se dá postupovat různými způsoby – můžete dát na rady Vašich známých, poradit se např. s finančním poradcem nebo bankéřem, nebo si postupně procházet webové stránky jednotlivých společností a hledat tu, která Vás nejvíce zaujme. Jednou z nejrychlejších a nejlepších metod, jak si najít ten skutečně nejlepší úvěr, je ale použití některého z nezávislých internetových srovnávačů, které jsou jednoduché, rychlé a pravidelně aktualizované. Jaké jsou jejich hlavní výhody a podle jakých kritérií si můžete půjčky porovnat?

Jak funguje srovnávač půjček a proč se vyplatí jej použít

Snadné srovnání bankovních i nebankovních půjček v jednom

Půjčky se obecně dají rozdělit na dvě základní kategorie – bankovní a nebankovní. Velkou předností internetových srovnávačů je to, že v jedné jediné tabulce nabízejí přehledné srovnání obou druhů půjček – můžete si tak sami udělat přesnější obrázek a uvidíte, jaký je mezi oběma typy půjček rozdíl. Zvláště pokud máte možnost vzít si úvěr i od banky, můžete takto zjistit, zda se Vám vyplatí nebo dáte raději přednost menší nebankovní společnosti.

Možnost výběru podle různých parametrů

Pro někoho je při výběru půjčky důležitá především její výše a konkrétní podmínky už tolik neřeší, jiný se zase rozhoduje podle výše poplatků a úrokových sazeb. Důležitým kritériem může být i doba splatnosti úvěru nebo důvěryhodnost samotného poskytovatele. V nezávislých srovnávačích půjček si můžete sami nastavit, podle jakého parametru mají být úvěry srovnány a hned tak uvidíte, kolik byste u které půjčky platili.

Maximum informací na jednom jediném místě

Každý internetový srovnávač půjček je trochu jiný, většinou se však na nich objevují i jiná data než pouze samotná srovnání. Můžete si tak přečíst informace o jejím poskytovateli, najdete na nich veškeré kontaktní údaje, tabulky splátek, podmínky úvěru, zkušenosti od bývalých klientů, různé zajímavé články, rady a návody nebo jiné užitečné informace. Není tak třeba procházet jednotlivé weby, ale vše naleznete pěkně na jednom místě bez zdlouhavého vyhledávání.

Pouze prověřené půjčky, nulové riziko podvodu

Velmi důležitou vlastností profesionálních srovnávačů půjček je to, že jsou do nich zařazeny výhradně ověřené společnosti, u který mají klienti 100% jistotu, že vše bude dodrženo a nedojde k žádnému nekalému jednání. Podvodníků je dnes bohužel spousta a zvláště starší lidé jim snadno naletí a nechají se nachytat na zdánlivě výhodnou nabídku. Pokud použijete srovnávač půjček, nic takového Vám nehrozí – naleznete v něm pouze prověřené poskytovatele úvěrů.

Možnost podání rychlé žádosti přímo ze srovnávače

Internetové srovnávače šetří čas už samy o sobě, dalším velkým plusem a úsporou času je pak možnost podat si žádost o půjčku přímo z nich. Stačí jen kliknout na příslušné tlačítko, vyplnit si formulář (obvykle jen krátký) a počkat na rozhodnutí o schválení či zamítnutí úvěru. Vše je velmi snadné, přehledné, nemusíte nic dlouho hledat a v ideálním případě můžete mít půjčku vyřízenou i během několika minut.

Nezávislé srovnání všech typů úvěrů, jež jsou u nás dostupné

Výhodou webových srovnávačů je i jejich velká komplexnost. Objevují se v nich prakticky všechny druhy půjček, od těch krátkodobých a rychlých až po ty dlouhodobé, kde klient splácí úvěr po mnoho let. Často se v nich objevují i speciální půjčky – např. hypoteční úvěry, u kterých je třeba ručit vlastní nemovitostí, nebo v posledních letech hodně oblíbené konsolidace (neboli sloučení více úvěrů do jednoho velkého). Kromě webu, na kterém se právě nacházíte, patří k nejlepším srovnávačům např. www.coolpujcky.cznebo www.vyhodnaky.cz.

Hodnocení kategorie 4.5
Jak funguje srovnávač půjček a proč se vyplatí jej použít hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 8 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze