Mezi specifickou skupinu žadatelů o úvěr patří studenti vysokých škol, kteří mají mnohdy hluboko do kapsy a potřebují půjčit na financování studia, běžné výdaje nebo např. na nový notebook či jinou elektroniku. Pro studenty existuje velké množství různých slevových karet (asi tou nejznámější je ISIC), které jim přinášejí zajímavé benefity a výhodné nabídky pro ně mají i některé velké banky, jež mají ve svém portfoliu i speciální studentská konta nebo studentské půjčky. Oproti tomu nebankovní poskytovatelé se většinou zaměřují spíše na jiný typ klientely, vzhledem k nízkým nárokům na žadatele ale jejich podmínky splňuje velká většina studentů.

Kde mohu získat půjčku jako student VŠ a za jakých podmínek?

Bankovní půjčky pro studenty

Z největších českých bank nabízejí zvýhodněnou půjčku pro studenty např. Česká spořitelna nebo Komerční banka. U České spořitelny se tato nabídka vztahuje na studenty starší 18 let a nemusí jít pouze o vysokoškoláky – nabídka je určena i pro studenty středních, vyšších odborných nebo jazykových škol a vztahuje se i na dálkové studium. Studentská půjčka České spořitelny je neúčelová, může být až ve výši 300 000 Kč a platí u ní zvýhodněná úroková sazba 8,9% ročně. Komerční banka pak studentům nabízí úvěr Gaudeamus, který má maximální hranici dokonce 600 000 Kč, peníze ale musí být použity pouze na osobní potřeby, ne na podnikání. Půjčku lze splácet maximálně po dobu 10 let.

Úvěr si studenti mohou vzít i od jiných bank, tam už se ale většinou nejedná o speciální studentský produkt, nýbrž o klasickou půjčku. K těm nejvýhodnějším patří půjčka od Air Bank, která má velmi nízké úroky, odměny za včasné splácení a spoustu dalších výhod.

Nebankovní půjčky pro studenty

Zatímco bankovní úvěry jsou spíše pro ty studenty, kteří potřebují vyšší částku, nebankovní půjčky často vyhovují těm, kteří potřebují jen pár tisíc nebo si chtějí půjčit peníze jen na pár dnů až týdnů. Dříve měl speciální studentský úvěr např. Click Credit, který se ale nedávno přejmenoval na Japonskou půjčku a žádné speciální výhody pro studenty již nenabízí – na druhou stranu, Japonská půjčka je i tak jednou z nejvýhodnějších v rámci nebankovního sektoru. Studentům se jinak vyplatí zejména takové úvěry, u kterých se nemusejí platit žádné úroky ani poplatky. Takovýchto půjček je hned několik, jedná se např. o Zaplo.cz, již zmíněnou Japonskou půjčku nebo Net Credit. Velkým plusem je u těchto nabídek i jejich rychlé a snadné vyřízení online bez nutnosti chodit na pobočku a sepisovat smlouvu.

Speciální konta pro studenty VŠ

Samostatnou kapitolou jsou pak speciální studentská konta, která najdeme v nabídkách většiny velkých bankovních ústavů – např. u GE Money Bank, Komerční banky, Raiffeisenbank nebo České spořitelny. Studentské konto přináší svým majitelům různé výhody a bonusy, na druhou stranu je určené pouze pro studenty, kteří tak musejí překládat potvrzení, že vysokou školu opravdu studují.

Jiná situace je u menších bank, jako je např. Air Bank, Fio banka apod., které sice žádnou speciální nabídku pro studenty nemají, na druhou stranu jsou jejich podmínky natolik výhodné, že se mnoha mladým lidem vyplatí otevřít si účet právě u nich.

Jak si vybrat nejlepší studentskou půjčku?

Pokud jste studentem vysoké školy a řešíte otázku, jaká půjčka by pro Vás byla nejlepší, doporučujeme zkusit použít některý z internetových srovnávačů. S jejich pomocí si snadno najdete přesně takový úvěr, který Vám bude nejvíce vyhovovat, ať už půjde o speciální půjčku pro studenty, nebo některý z běžných úvěrů. Určitě si před podáním žádosti také důkladně pročtěte všechny podmínky, abyste pak nebyli nepříjemně překvapení a zbytečně neplatili více, než je nutné.

Hodnocení kategorie 4.5
Kde mohu získat půjčku jako student VŠ a za jakých podmínek? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 20 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze