Zonky

  • Zonky patří mezi P2P půjčky, nepůjčujete si tak od úvěrové společnosti, ale na váš úvěr se skládají investoři
  • Úvěrový rámec je od 20 000 až do 500 000 Kč, splatnost od 6 do 84 měsíců
  • Při výběru půjčky si můžete určit, kolik jste schopni splácet a podle toho si půjčku nastavit
  • Vše probíhá online přes webové stránky, nečeká vás žádná návštěva pobočky ani schůzka
  • Úrokových sazeb je hned osm a liší se podle toho, jak moc je klient rizikový – začínají na 3,99 % p.a., končí na 19,99 % p.a.
  • Vyřízení úvěru je trochu delší, celkově může trvat až kolem 10 dní
  • Půjčku mohou získat zaměstnanci, podnikatelé i důchodci, nesmíte ale být v insolvenci

Tabulka splátek a kalkulačka

Výše půjčky Délka splatnosti Poplatek za půjčku RPSN Celkem ke splacení
20 000 Kč 43 měsíců 400 Kč 5.22 % 21 936 Kč
50 000 Kč 84 měsíců 1 000 Kč 3.99 % 58 492 Kč
100 000 Kč 84 měsíců 2 000 Kč 4.68 % 116 984 Kč

Reprezentativní příklad

Zřídíte-li si P2P půjčku ve výši 500 000 Kč se splatností 84 měsíců při RPSN 4.68 %, zaplatíte celkem 584 891 Kč. Půjčku tak přeplatíte o 84 891 Kč.

Zonky kalkulačka

Zonky recenze

Zonky jsou jednou z nejznámějších českých P2P půjček. P2P půjčky jsou nebankovní úvěry, které fungují na trochu jiném principu, než ostatní druhy úvěrových produktů – peníze nepůjčují lidem úvěrové společnosti, ale lidé si je půjčují sami mezi sebou, s tím, že celý proces zprostředkovává úvěrová společnost. Zonky jsou v této kategorii jedním z lídrů na českém trhu, kde zatím většina lidí tento typ úvěrů tolik nezná a preferuje spíše klasické půjčky.

Pokud máte o půjčku od Zonky zájem, podat si žádost není nic složitého. Na webových stránkách www.zonky.cz je vše velmi přehledné a intuitivní, vyplnění nezávazného formuláře by vám tak nemělo trvat více než 10 minut. Pak dostanete nabídku s konkrétním úrokem a záleží jen na vás, zda ji přijmete nebo ne. Následně se žádost umístí na tzv. Tržiště a do dvou dnů se ukáže, zda vaše žádost investory zaujala a peníze se vybraly. Pokud ano, dostanete je ihned na účet, pokud ne, můžete to po nějaké době zkusit znovu.

Zonky není zajímavou možností jen pro ty, jenž chtějí půjčit peníze. Je zároveň skvělou příležitostí i pro ty, jenž mají naopak peněz dostatek a rádi by je výhodně investovali. Aktuálně je potřeba mít speciální promo kód, pokud jej nemáte, můžete se alespoň zaregistrovat a zařadit se do fronty čekatelů. Investování přes Zonky je každopádně velmi výhodné na přináší zajímavé zhodnocení vašeho kapitálu.

Pokud byste měli zájem spíše o osobní schůzku a chtěli byste více informací, můžete navštívit kamennou pobočku firmy v Praze (Štefánikova 43a, budova D), případně některou z partnerských poboček (2 jsou v Praze, jedna je v Liberci a jedna v Plzni). Více informací najdete na webových stránkách www.zonky.cz.

Dokumenty

Často kladené otázky

Otázka Odpověď
Jak dlouho trvá vyřízení půjčky? Pokud půjčku dostanu, kdy budu mít peníze na účtu? Celkem by celý proces neměl trvat déle než 10 dní. Vyplnění žádosti je otázkou cca 10 minut, pak zhruba 3 až 5 pracovních dní trvá vypočítání konkrétní nabídky. Následně je půjčka vystavena na Tržišti, kde je maximálně 2 dny, často jsou ale peníze vybrané během několika minut. Samotný převod na účet pak trvá maximálně 2 dny, většinou méně.
Jaké jsou u Zonky úrokové sazby? Podle čeho se u konkrétního klienta úrok stanovuje? P2P půjčky Zonky mají celkem 8 úrokových sazeb, které jsou označeny písmeny od A** až po D (tzv. rating). Nejnižší sazba je pouhých 3,99 % ročně, naopak nejvyšší činí 19,99 % ročně. Rating se vypočítává speciálním propočtem, jehož účelem je určit míru rizika, že zvládnete půjčku řádně splácet – jinými slovy, čím je pravděpodobnější, že půjčku bez problémů splatíte, tím dostanete nižší úrok. Naopak u rizikových klientů, kde je vyšší nebezpečí, že nebudou úvěr řádně splácet, je úroková sazba vyšší.
Dá se půjčka od Zonky použít i na účely refinancování mého starého úvěru? Ano, půjčky Zonky jsou vhodné i na refinancování stávajících úvěrů. Žádost se podává stejným způsobem, jako u ostatních účelů, rozdíl je jen v tom, že jakmile svůj starý úvěr splatíte, musíte společnosti Zonky poslat potvrzení, že jej máte splacený. Nejde tedy o převedení, ale o to, že dostanete peníze, které pak sami bance splatíte.

Společnost Zonky s.r.o.