Ferratum Credit

  • Úvěrový limit půjčky Ferratum Credit je už od 2 500 Kč až do 80 000 Kč
  • Každý klient si sám zvolí, jakou částku bude splácet – vždy je ale stanovena minimální částka, která se musí měsíčně uhradit
  • Půjčka je bezúčelová a k jejímu získání není třeba mít žádného ručitele ani jiné zajištění
  • Z dokladů obvykle stačí pouze platný občanský průkaz, někdy může být požadováno i potvrzení o příjmech
  • Půjčka je rychlá, po schválení žádosti o úvěr obdržíte peníze na účet hned další pracovní den

Tabulka splátek a kalkulačka

Výše půjčky Doba splatnosti Poplatek Celková částka
20 000 Kč 12 měsíců 15 919.48 Kč 35 919.48 Kč

Reprezentativní příklad

Půjčka 20 000 Kč (min. 2 500 Kč, max. 80 000 Kč). Trvání úvěru: na dobu neurčitou. Úroková sazba 12,25 % p. m. RPSN 299,98 %. Výše měsíční splátky 13 % (min. 1 000 Kč). Poplatek za schválení, čerpání a předčasné splacení úvěru je 0 Kč. Poplatek za vedení účtu je 0 Kč. Celková částka splatná klientem při jednorázovém čerpání 20 000 Kč a rovnoměrným splácením 12 měsíců je 35 919,48 Kč při výši měsíční splátky 2 999,29 Kč. Celkové náklady spotřebitelského úvěru jsou 15 919,48 Kč. Ferratum Bank p. l. c. si vyhrazuje právo na posouzení úvěrové žádosti, na poskytnutí úvěru není právní nárok. Toto je pouze ukázkový příklad, nikoliv návrh na uzavření smlouvy.

Ferratum Credit kalkulačka

Ferratum Credit recenze

Půjčka Ferratum Credit je trochu specifickým úvěrovým produktem – nejedná se totiž o běžnou nebankovní půjčku, ale spíše o něco na způsob revolvingového úvěru nebo kontokorentu. Hlavní předností této půjčky je její flexibilita, kdy si každý klient může sám rozhodnout, zda uhradí pouze minimální měsíční splátku nebo zaplatí více.

Úvěrový rámec začíná již na 2 500 Kč a končí na 80 000 Kč. Na tuto částku se ale nedostane každý hned – záleží na více okolnostech, jako je bonita žadatele nebo dosavadní včasné splácení. Měsíční úrok se pohybuje od 0,189 %, roční procentní sazba nákladů (RPSN) je poměrně vysoká a činí 299,98%.

Půjčka se sjednává prostřednictvím webových stránek společnosti Ferratum a její vyřízení je velmi snadné – z dokladů je vyžadován pouze občanský průkaz (ten je třeba do žádosti naskenovat z obou dvou stran). Samotné posouzení a vyřízení je pak docela rychlé, v případě schválení žádosti vám peníze přijdou na účet následující pracovní den.

Kromě zaměstnanců mohou tento úvěr čerpat i podnikatelé, specifikem je zde ale věková hranice – půjčka je dostupná až od 20 let. Získat ji nemohou cizinci, jednou z podmínek je totiž české občanství. Při schvalování žádosti se posuzuje i celková bonita žadatele a jeho schopnost řádně a včas půjčku splácet. 

Často kladené otázky

Otázka Odpověď
Jaký je hlavní rozdíl mezi půjčkou Ferratum Credit a běžnou nebankovní půjčkou? Základní rozdíl spočívá ve flexibilitě – zatímco u standardního úvěru máte přesně danou jeho splatnost, zde vám stačí vždy uhradit pouze minimální splátku a můžete tak úvěr čerpat delší dobu.
Jsou s půjčkou kromě úroků spojeny i nějaké poplatky? Poplatek za čerpání úvěru, stejně tak i roční procentní sazba nákladů jsou již zahrnuty do jednotlivých měsíčních splátek. Úroky se jinak počítají pouze z částky, kterou aktuálně využíváte.
Jaká je maximální splatnost úvěru? Žádná maximální délka splácení zde není stanovena – klient pouze musí vždy splatit předepsanou minimální měsíční splátku. Finanční prostředky lze dokonce čerpat i opakovaně, vždy ale pouze do výše limitu, který má každý klient jiný – maximum je 80 000 Kč.
Jakým způsobem se dá úvěr Ferratum Credit splácet? Jsou dvě varianty – buď lze splátku uhradit klasicky bezhotovostním bankovním převodem na účet společnosti Ferratum a nebo můžete využít online platbu prostřednictvím služby The Pay. Samozřejmostí je možnost uhradit vyšší splátku nebo dokonce splatit celý úvěr předčasně.

Společnost Ferratum Bank p.l.c