ViaConto

  • Minimální výše úvěru je 3 000 Kč, maximální 60 000 Kč (napoprvé je maximum 16 000 Kč)
  • První půjčka zdarma se musí splatit do 30 dnů, jinak záleží na vás, zda si splátky rozložíte na delší dobu nebo splatíte úvěr rychleji
  • Vše se vyřizuje pouze přes internet, klient není nucen nikam jezdit ani telefonovat
  • Poskytovatelem je společnost Via SMS, která již nabízí stejnojmennou mikropůjčku
  • Není třeba mít žádné ručení, je ale nutné mít vlastní bankovní účet (ten se ověřuje)
  • Z osobních dokladů stačí pouze občanský průkaz, do žádosti se nahrává jeho kopie
  • Úroková sazba půjčky začíná na 0,43 % za den

Tabulka splátek a kalkulačka

Výše půjčky Doba splatnosti Poplatky Celkem
3 000 Kč 30 dní 0 Kč 3 000 Kč
6 000 Kč 30 dní 0 Kč 6 000 Kč
16 000 Kč 30 dní 0 Kč 16 000 Kč

ViaConto kalkulačka

ViaConto recenze

Jednou z prvních nových půjček, které se v roce 2019 objevily na českém trhu, je flexibilní úvěr ViaConto od společnosti Via SMS. Pokud vám je tento název povědomý, možná si vzpomínáte na SMS půjčky Via SMS – klasické rychlé půjčky před výplatou, navíc s možností první půjčky zdarma. Tentokrát se ale jedná o trochu jiný produkt – v mnoha ohledech je podobný, zásadním rozdílem je ale flexibilita při splácení.

Noví klienti mají možnost vzít si první půjčku zdarma, bez poplatků a úroků – získat mohou až 16 000 Kč a to se splatností do 30 dní. To je velmi lákavá nabídka a ukazuje se postupný trend zvyšování hranice první půjčky zdarma – na 16 000 Kč tento limit zvýšilo i oblíbené Zaplo.cz. U opakovaných půjček už vás sice u Via Conto čekají poplatky, nicméně úvěrový rámec je až do 60 00 Kč.

Flexibilita splácení je jednou z hlavních výhod této půjčky – nemusíte ji totiž (s výjimkou první půjčka zdarma) splatit najednou, ale stačí každý měsíc uhradit pouze danou minimální splátku. Ta činí 3 % z jistiny úvěru, k čemuž se ještě připočítává úrok. Pro lepší obrázek se podívejte na úvěrovou kalkulačku na webu www.viaconto.cz, kde naleznete veškeré potřebné informace.

Často kladené otázky

Otázka Odpověď
Jak je to s první půjčkou zdarma? Opravdu se neplatí žádný poplatek? Co musím splnit, abych ji mohl získat? První půjčka zdarma je určená pro všechny nové klienty – musejí splňovat stejné podmínky jako stálí klienti, tzn. zaregistrovat se, mít vlastní účet u banky, doložené příjmy apod. Žádný poplatek ani úrok se neplatí, takže si můžete půjčit třeba celých 16 000 Kč a splatíte přesně 16 000 Kč, ani o korunu navíc. Celou částku ale musíte uhradit nejpozději do 30 dní.
Podle čeho se určuje minimální měsíční splátka úvěru? Dá se případně změnit termín její úhrady (např. kvůli opožděné výplatě apod.)? Minimální měsíční splátka se počítá z jistiny půjčky a z úroků – činí vždy 3 % z jistiny, k nimž se připočítají úroky. Zjistit si ji ale můžete velmi snadno pomocí úvěrové kalkulačky na webové stránce půjčky ViaConto. Termín pravidelné splátky je možné změnit.
Jaký je rozdíl mezi půjčkou Via Conto a půjčkou Via SMS? Tu jsem dříve měl a byl jsem s ní spokojený. Hlavní rozdíl je v tom, že zatímco Via SMS se splácela vždy pouze jednou splátkou, tak Via Conto je flexibilní a můžete si sami rozhodnout, zda úvěr splatíte celý naráz, nebo postupně na více splátek. Poskytovatel půjčky je ale stejný, je jím společnost Via SMS.

Společnost Via SMS s.r.o.