Unicredo

  • Úvěr funguje na principu P2P půjček, kdy lidé půjčují lidem
  • Půjčit si můžete částku od 1 000 Kč do 10 000 Kč
  • Doba splatnosti je vždy 25 dní
  • Jednotná úroková sazba u všech půjček činí 25 %
  • Za poplatek je možné odložit splatnost půjčky o 7 nebo 14 dní
  • Sjednání půjčky se provádí online, vyplnění žádosti je otázkou několika minut
  • Ručitele potřebovat nebudete, nemusíte ani prokazovat účel půjčky

Tabulka splátek a kalkulačka

Výše půjčky Délka splatnosti Poplatek RPSN Úrok Celkem ke splacení
1 000 Kč 25 dní 250 Kč 2505 % 25 % 1 250 Kč
2 000 Kč 25 dní 500 Kč 2505 % 25 % 2 500 Kč
3 000 Kč 25 dní 750 Kč 2505 % 25 % 3 750 Kč

Reprezentativní příklad

Zřídíte-li si půjčku ve výši 3 000 Kč se splatností 25 dní, zaplatíte celkem 3 750 Kč. Poplatek bude činit 750 Kč.

Unicredo kalkulačka

Unicredo recenze

P2P půjček zatím na českém finančním trhu není mnoho, pomalu se ale tento způsob půjčování začíná rozšiřovat i u nás. Jedním z méně známých poskytovatelů těchto úvěrů je společnost UNICREDO SYSTEM, která je nabízí pod značkou Unicredo. Spíše než P2P půjčkám se ale tento úvěrový produkt podobá běžným nebankovním úvěrům.

Výše půjčky Unicredo se může pohybovat od 1 000 Kč do 10 000 Kč, záleží jen na vás, o jak vysoko částku si požádáte. Nic dalšího už se nenastavuje, splatnost je totiž vždy stejná – 25 dní. Shodná je i úroková sazba, která dělá rovných 25 %, RPSN (roční procentní sazba nákladů) je pak 2505 %. Půjčka tak nepatří k těm levným, naopak zejména u vyšších částek vychází poměrně draze.

Stejně jako u řady jiných nebankovních úvěrů, i zde si mohou klienti požádat o prodloužení splatnosti. Tu lze posunout buď o 7 nebo o 14 dní, oproti jiným společnostem ale není schválena automaticky – poskytovatel půjčky může prodloužení splatnosti i zamítnout. I proto je lepší se na odložení splatnosti nespoléhat a splatit úvěr včas, v řádném termínu dle úvěrové smlouvy.

Veškeré informace o vaší půjčce si vždy můžete zkontrolovat v klientské zóně. Do ní se přihlásíte pomocí uživatelského jména a hesla a budete tak mít perfektní přehled o stavu vaší žádosti, termínu splatnosti, možnostech prodloužení úvěru atd. V případě problémů lze využít i služeb infolinky na čísle 775 066 168 nebo mailové poradny na info@unicredo.cz.

Vzhledem k tomu, že u Unicredo patří mezi P2P půjčky, je tak zajímavou možností, jak zhodnotit vlastní finance. Investorem se zde může stát prakticky každý, komu již bylo alespoň 18 let a má vlastní bankovní účet, Unicredo navíc nabízí spoustu výhod. Patří mezi ně např. vysoké zhodnocení peněz, možnost anonymního investování, možnost rozložit investice i do více půjček nebo jistota, že firma peníze poskytuje pouze ověřeným žadatelům, u kterých je předpoklad, že úvěr řádně splatí.

Ať už máte zájem o samotnou půjčku, nebo chcete naopak investovat, více informací o produktu najdete na webových stránkách na adrese www.unicredo.cz, kde si můžete rovnou vyplnit formulář se žádostí o úvěr nebo se zaregistrovat jako investor.

Často kladené otázky

Otázka Odpověď
Jak dlouho trvá posouzení žádosti o úvěr a výplata peněz na účet? Vzhledem k tomu, že úvěr Unicredo není klasickým nebankovním úvěrem, ale jedná se o P2P půjčku, nelze předem říct přesnou dobu, kdy dojde k rozhodnutí a výplatě peněz. Nejdříve se vždy provede posouzení žádosti (tzv. scoring) a pak Unicredo vybere vhodného investora.
Jakým způsobem si mohu požádat o prodloužení splatnosti půjčky? V případě, že budete mít zájem o odložení splatnosti vašeho úvěru, můžete si podat žádost jednoduše v klientské zóně. Tam po přihlášení naleznete veškeré informace a jakmile bude prodloužení schváleno, dostanete zprávu i formou SMS a mailem. Prodloužení půjčky ale není automatické, někdy jej poskytovatel půjčky může zamítnout.
Zajímá mě spíše možnost investování. Kde se mohu jako investor zaregistrovat? Chcete-li si vyzkoušet investování do P2P půjček Unicredo, můžete se zaregistrovat na webových stránkách www.unicredo.cz, kde kliknete na tlačítko Chcete investovat. Pak vyplníte registrační formulář, kde musíte uvést osobní a kontaktní údaje, včetně adresy vašeho bydliště.

Společnost UNICREDO SYSTEM a.s.