Obáváte se, že doposud stagnující úroky u hypotéky začnou růst? Než si hypotéku sjednáte nebo ji refinancujete, je možné si úrok rezervovat až na dva roky předem.

Zajistěte si nízkou úrokovou sazbu na dva roky předem

Hypotéky jsou z hlediska nízkých úrokových sazeb stále výhodným produktem. Vypadá to, že se pokles již zastavil. Nikdo však jistě neví, kdy se tento trend otočí a dojde k nárustu. Plánujete vlastní bydlení? Pak si úrokovou sazbu zarezervujte u banky. U některých to lze provést na dva roky předem.
Na sjednání hypotéky rozhodně není třeba pospíchat jen proto, že jsou úrokové sazby tak nízké. Koupě nemovitosti má pramenit z toho, zda je pro vás otázka bydlení zrovna aktuální a zda jste našli vysněný dům či byt. Jste nervózní, že jsou sazby tak nízko a vy nemůžete tu pravou nemovitost stále najít? Je možné si je u banky zarezervovat na stávající úrovni a dát si čas s hledáním nového bydlení.
Jste-li nový klient banky, ponechá bude vám držet úrokovou sazbu u hypotéky poté, co vám předloží nabídku po dobu jednoho měsíce od podání žádosti o půjčku až do chvíle podpisu smlouvy. Vyjímkou mezi bankami je Ober bank, která své nabídky drží jen dva týdny. V této lhůtě musíte dodat potřebnou dokumentaci. Jestliže si založíte alespoň předběžnou žádost pro preskóring, pak vám začne běžet měsíční lhůta.
Pokud se u vás nezmění nijak zásadně situace a skutečnosti, než jak jste je uvedli do žádosti o hypotéku, úrok vám banka podrží. Změníte-li výši hypotéky na nižší či vyšší částku, banka vám vystaví novou nabídku.

Získejte čas odloženým čerpáním

Úrokové sazby vám v této fázi žádání o hypotéku negarantuje pouze Fio banka. Po podepsání úvěrové smlouvy má klient šest měsíců na čerpání úvěru a po tuto dobu se sazba nijak nezmění. Pokud klient úvěr nenačerpá, na rozdíl od jiných bank neplatí žádné poplatky. U většiny bank se za nedočerpání nebo jeho nenačerpání účtují poplatky ve výši 5% z nevyčerpané částky.

Naopak v Komerční bance po podpisu smlouvy získáte k dobru až dva roky. Po podpisu smlouvy u Wüstenrot hypoteční banky je možné čerpání odložit až o devět měsíců bez poplatků. S navýšením sazby o 0.10 % ročně si můžete čerpání prodloužit až o 18 měsíců a s navýšením 0,20 % až o 24 měsíců.

Získejte výhodnější podmínky pro refinancování

Blíží se čas, kdy dojde ke změně úrokové sazby u vaší stávající hypotéky? Je vhodné kontaktovat včas svou banku s dotazem jaký vám nabídne na další období úrok a jak dlouho vám ho mohou v případě potřeby zarezervovat. Zajděte si i pro nabídky do jiných bank. Při refinancování je běžná praxe, že vám konkurenční banka nabídne nižší úrokové sazby a také vám ji rezervuje mnohem déle než vaše stávající banka. U Air bank si můžete převést hypotéku z jiné banky půl roku před vypršením samotné fixace a po stejně dlouhou dobu vám rezervuje úrokové sazby. Česká spořitelna je garantuje novým i stávajícím klientům až rok předem. Chcete si zajistit úrokovou sazbu na dva roky dopředu a bez poplatku? Pak navštivte ČSOB a Era poštovní spořitelnu. Tyto dvě banky vám úrokové sazby při refinancování zarezervují 24 měsíců.

Zajímá vás možnost refinancování u Sber bank? Smlouvu o refinancování si můžete sjednat i rok předem. Po tuto dobu vám banka garantuje i nízkou úrokovou sazbu.

Rezervování sazby není jediný způsob, jak dosáhnout nižších úroků. Bezplatný odklad čerpání je možné využit kdykoliv. Naopak sjednávání smlouvy o refinancování několik měsíců předem se nedá moc doporučit. Zavážete-li se k refinancování příliš dopředu v období, kdy jsou sazby vysoké a ony mezitím klesnou, může dojít k tomu, že proděláte.

Hodnocení kategorie 4.5
Zajistěte si nízkou úrokovou sazbu na dva roky předem hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 12 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze