Vánoce se blíží a čeká nás hektické období plné uklízení, nakupování a připravování se na nejkrásnější svátky v roce. Mnoha lidem ale jejich finanční situace nedovoluje, aby mohli svým nejbližším nakoupit pěkné dárky a tento problém tak řeší různými půjčkami. Jejich nabídka je sice široká, zdaleka ne všechny jsou ale bezpečné, navíc spousta lidí dělá při půjčování zbytečné chyby. Máme pro vás tři tipy na spolehlivé a výhodné vánoční půjčky a několik rad, jak při hledání nejlepšího úvěru postupovat.

Vybíráme vánoční půjčku – spolehlivé úvěry + tipy, na co si dát pozor

Japonská půjčka je sázkou na jistotu

Mezi nebankovními úvěry je velké množství takových, kde si účtují extrémně vysoké úroky a poplatky. Japonská půjčka ale mezi ně rozhodně nepatří – jedná se o nejvýhodnější bankovní půjčku, kterou můžete v ČR získat. Poplatek totiž činí pouhých 33 Kč za každou půjčenou tisícovku, levné je i případné prodloužení úvěru o další měsíc. Japonská půjčka je od 1 000 Kč do 15 000 Kč, pro nové zákazníky do 10 000 Kč. Doba splatnosti je 30 dní, první půjčka je zdarma, pokud ji stihnete splatit do 14 dní.

CreditAir nabízí půjčku na 75 dní bez úroků

Chcete si půjčit bez poplatků a úroků, ale nestačí vám splatnost na měsíc? Pak se vám určitě bude líbit půjčka CreditAir, kterou můžete získat až do 6 000 Kč a na splacení máte celkem 75 dní (s tím, že úvěr se hradí na dvě samostatné splátky). Půjčka CreditAir je velmi rychlá, výhodná a spolehlivá, navíc ji může získat téměř každý zájemce nad 18 let, který má trvalé bydliště v ČR a pravidelný příjem. Jako předvánoční úvěr je CreditAir ideální řešení.

CreditOn – napoprvé až 8 000 Kč bez poplatků

Třetí nebankovní půjčkou, kterou můžeme doporučit, je CreditOn, jenž patří k nejrychlejších nebankovním půjčkám vůbec. Pro nové klienty nabízí až 8 000 Kč a to zcela bez poplatků a úroků – stačí, když peníze vrátíte do 30 dní. Napoprvé si takto můžete půjčit až 8 000 Kč, úvěr je určený lidem od 18 až do 75 let a k jeho vyřízení nemusíte dokládat vaše příjmy. Pokud hledáte vhodnou půjčku na nákup vánočních dárků, CreditOn patří bezpochyby k těm nejvýhodnějším.

U vyšších částek je vždy lepší půjčit si u banky

Zatímco u malých půjček v řádu několika tisíc mohou být nebankovní společnosti mnohdy i lepší volbou – především, pokud se jedná o první půjčku zdarma, u vyšších úvěrů už je lepší obrátit se na banku. Bankovní půjčky jsou obecně výhodnější a mají mnohem nižší úrokové sazby. Pokud máte např. záznam v registru nebo nemůžete doložit příjmy, tak vám bohužel banka nepůjčí, ale jestliže požadavky na bankovní úvěr splňujete, určitě je taková půjčka rozumnějším řešením.

Vánoční půjčku a její výši si důkladně rozmyslete

Ať už si budete o půjčku žádat u jakékoli společnosti, vždycky si předem pořádně rozmyslete, jestli ji opravdu nutně potřebujete a neobejdete se bez ní. Každý rok se velké množství lidí zbytečně zadlužuje a před Vánocemi utrácí nesmyslně vysoké částky, které si nemohou dovolit. Po novém roce pak ale často přicházejí problémy se splácením a vánoční půjčka tam mnoha lidem zkomplikuje život.

Pokud hledáte nebankovní úvěr, určitě použijte srovnávač půjček

Zatímco u banky vám žádné nebezpečí nehrozí, mezi nebankovními úvěry se skrývá spousta podvodných firem, u nichž se půjčky nikdy nedočkáte. Pokud se jim chcete vyhnout a zároveň vybrat tu skutečně nejvýhodnější půjčku, použijte některý z webových portálů, které se specializují na srovnání půjček. Nejširší výběr nabízí stránky, na nichž se právě teď nacházíte, zajímavé porovnání ale přinášejí i některé další weby – např. PůjčkyHned.cz, kde jsou i podrobné návody, jak při sjednávání půjčky online postupovat, nebo ParádníPůjčky.cz. Spoustu užitečných informací nejen o úvěrových produktech pak přináší oblíbený finanční web Půjčko.cz.

Hodnocení kategorie 4.5
Vybíráme vánoční půjčku – spolehlivé úvěry + tipy, na co si dát pozor hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 0 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 22. 11. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Spolehlivé půjčky

30 000
Výše půjčky 500 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 45 - 75 dní
20 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 20 000 Kč
Úrok od 40 %
Splatnost 2 – 12 měsíců
15 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 15 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 1 - 150 dnů

Diskuze