Společností, které poskytují půjčky je dnes už tolik, že najít vhodný úvěr si dokáže prakticky každý. Zejména nebankovní poskytovatelé úvěrů se pak zaměřují i na tzv. rizikové klienty, u nichž je větší nebezpečí, že svůj závazek nebudou řádně splácet. Do této skupiny klientů patří především nezaměstnaní, resp. osoby, které nemohou doložit svoje příjmy.

Tipy na nejlepší půjčky pro nezaměstnané

Nezaměstnaní mají obecně horší podmínky při výběru půjčky – nemohou obvykle získat klasický bankovní úvěr a tak jim nezbývá než se obrátit na některou z nebankovních společností. V tomto článku jsme vybrali tři druhy půjček, které mohou získat i nezaměstnaní a zároveň vám přinášíme i tipy na prověřené poskytovatele, u nichž se můžete spolehnout na seriózní a férové jednání.

Malé nebankovní půjčky
Pokud jste nezaměstnaní a nemáte možnost ručit nemovitostí, můžete získat pouze menší úvěry. Půjčky pro nezaměstnané poskytuje celá řada nebankovních společností, k těm nejoblíbenějším patří např. půjčky Zaplo, Japonská půjčka nebo Via SMS. Pokud Vám stačí úvěr ve výši 3 000 Kč, jednou z nejlepších možností je Ferratum půjčka. Tato společnost patří k těm známějším a svoje služby zde nabízí už mnoho let. Aktuálně pak Ferratum poskytuje půjčku zcela zdarma po nové klienty. Její výše musí být přesně 3 000 Kč a peníze musíte splatit nejpozději do 30 dní – v takovém případě neplatíte žádný poplatek ani úrok.

Agregátory půjček
Další možností, jak získat výhodný úvěr, jsou tzv. agregátory půjček. Jedná se o webové stránky, na kterých zadáte několik údajů o Vaší osobě a následně Vám systém pošle takovou úvěrovou nabídku, která bude Vašim potřebám a možnostem nejvíce vyhovovat. Tím, že je do agregátoru půjček zapojeno velké množství poskytovatelů, je výrazně větší šance, že Vaše žádost bude schválena.
Jednou ze společností, které u nás tyto služby nabízejí je britská Leadsor Limited, která úvěry zprostředkovává pod názvem Creditsor. Jedná se pouze o malé půjčky do 4 500 Kč s dobou splatnosti do 30 dní, ale stejně jako u výše jmenovaných společností, tak i zde je možnost získat půjčku zcela zdarma bez poplatků. Vše je navíc skutečně rychlé a úvěr si můžete sjednat online bez nutnosti navštěvovat pobočku dané firmy.

Půjčky s ručením nemovitostí
Třetí variantou, jak získat úvěr i když jste nezaměstnaní, jsou půjčky s ručením nemovitostí. Oproti ostatním úvěrům bez doložení příjmů mají jednu velkou výhodu – můžete získat mnohem vyšší částky, i v řádu milionů korun. Výše úvěru vždy záleží na hodnotě zastavené nemovitosti a fakt, že nemáte zaměstnání, zde nehraje žádnou roli. Půjčky pro nezaměstnané s ručením nemovitostí nabízí hned několik společností, mimo jiných např. HK Investment nebo Vitacredit. Asi nejznámějším poskytovatelem těchto úvěrů je u nás Acema Credit, která nabízí úvěry bez nutnosti potvrzení příjmu, bez nahlížení do registru a bez skrytých poplatků. Výhodou je i to, že splácení úvěru si lze rozložit až na dobu 20 let.

Možností, jak získat půjčku, i když jste bez práce, je tedy spousta. Pokud potřebujete velkou částku, tak máte možnost získat vysoký úvěr pouze s ručením nemovitostí, naopak pokud Vám stačí jen pár tisíc, můžete si vhodnou půjčku najít velmi snadno. V případě mikropůjček rozhodně doporučujeme vybrat takovou, kde nabízejí první půjčku zdarma – splatíte-li peníze včas, nebudete muset uhradit ani o korunu navíc. Pokud si nejste jistí, která půjčka pro nezaměstnané by pro Vás byla ta nejvhodnější, zkuste použít některý z nezávislých internetových srovnávačů půjček nebo se podívejte na různé reference a zkušenosti bývalých klientů nebankovních společností.

Hodnocení kategorie 4.5
Tipy na nejlepší půjčky pro nezaměstnané hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 13 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Spolehlivé půjčky

800 000
Výše půjčky 20 000 Kč - 800 000 Kč
Úrok od 7 %
Splatnost 24 – 96 měs.
30 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Diskuze