Zajistěte si nízkou úrokovou sazbu na dva roky předem

Obáváte se, že doposud stagnující úroky u hypotéky začnou růst? Než si hypotéku sjednáte nebo ji refinancujete, je možné si úrok rezervovat až na dva roky předem.

10 základních rad pro každého, kdo se chystá požádat o úvěr

Pokud plánujete, že si v nejbližší době vezmete půjčku, máme pro vás několik tipů a rad, podle kterých je dobré se řídit. Výběrem té správné půjčky můžete ušetřit i velké peníze, takže se nevyplatí ho uspěchat, ale naopak v klidu si vše promyslet.

Na co všechno si dát pozor při výběru a sjednávání půjčky?

Vybrat si vhodnou půjčku není v dnešní době zrovna jednoduché – poskytovatelů bankovních i nebankovních úvěrů už je tolik, že málokdo se v jejich nabídkách dokáže orientovat. Zatímco u bankovních půjček má člověk jistotu, že nejde o podvod, u malých nebankovních úvěrů už určitě riziko je a často můžeme v médiích vidět příběhy lidí, kteří naletěli podvodníkům, utratili nemalé peníze a žádnou slíbenou půjčku nedostali. V tomto článku jsme pro Vás vybrali několik základních věcí, na které byste si při výběru a sjednávání půjčky měli dát největší pozor.

I půjčka může být zdarma – které společnosti půjčují bez poplatků?

Nebankovní půjčky jsou často spojovány s vysokými poplatky a úroku a jsou tak vhodné především pro ty, kteří nemohou získat úvěr od banky. I přesto ale existují nebankovní úvěry, které se vyplatí každému, včetně lidí, kterým by bez problémů půjčila i kterákoli banka. Jedná se půjčky zdarma, které už u nás nabízí hned několik nebankovních společností, na které se podíváme v tomto článku. Vybrali jsme pro Vás pět úvěrů, které můžete získat zcela zdarma a nezaplatíte tak ani korunu navíc.

P2P Půjčky od lidí, získáte výhodnější podmínky

Máte nápad, který by jste rádi realizovali, ale chybí vám peníze? Hodláte cestovat po ČR, ale chybí vám peníze? Velké firmy vám na plnění těchto malých přání nejspíš nepůjčí. Originálním řešením jsou půjčky od lidí známé jako P2P či peer to peer půjčky. Prvními zeměmi, kde se začal tento způsob půjčování rozšiřovat byly Velká Británie a po ní USA. Za jeden rok si u nás lidé napůjčovali bezmála 27 milionů korun. Za rozmachem této platformy stála především ekonomická krize, kdy banky půjčovaly jen minimálně.

Jak funguje srovnávač půjček a proč se vyplatí jej použít

Při výběru nejvýhodnější půjčky se dá postupovat různými způsoby – můžete dát na rady Vašich známých, poradit se např. s finančním poradcem nebo bankéřem, nebo si postupně procházet webové stránky jednotlivých společností a hledat tu, která Vás nejvíce zaujme. Jednou z nejrychlejších a nejlepších metod, jak si najít ten skutečně nejlepší úvěr, je ale použití některého z nezávislých internetových srovnávačů, které jsou jednoduché, rychlé a pravidelně aktualizované. Jaké jsou jejich hlavní výhody a podle jakých kritérií si můžete půjčky porovnat?

Potřebuji půjčku, ale mám záznam v registru – co mám dělat?

Zadlužených lidí v dnešní době stále přibývá a spolu s tímto faktem také neustále roste počet osob, které mají záznam v registru dlužníků (nejčastěji se jedná o známý registr SOLUS). Záznam v takovém registru přináší mnoho komplikací, jednou z nich je to, že nejen všechny banky, ale i řada nebankovních společností už Vám žádný úvěr neposkytne. Dalším problémem může být např. nemožnost získat smlouvu u telekomunikačního operátora, případně jiné potíže.

Podle čeho se orientovat při výběru malé půjčky?

Malé půjčky mají oproti těm velkým spoustu specifik a jejich podmínky jsou výrazně odlišné. I přesto, že se jedná pouze o malé částky, není dobré vzít si hned tu první, na kterou narazíte, ale vyplatí se pečlivě vybírat. Podle jakých kritérií vybrat ten nejlepší úvěr a na jaké konkrétní parametry se u malých půjček zaměřit?

Oddlužení pro fyzické osoby

Máte až příliš mnoho dluhů a nestíháte splácet? Máte několik možností, jak situaci vyřešit. Hrát mrtvého brouka, dohodnout se s věřiteli nebo si podat k insolvenčnímu soudu návrh na oddlužení fyzické osoby. Proto, aby vám bylo oddlužení povoleno musí návrh obsahovat přesně stanovené údaje. Řízení je velmi složité a ne každý zvládne celým procesem projít bez pomoci. Obraťte se proto na odborníky. Mají zkušenosti a vaše šance na úspěšné oddlužení se výrazně zvýší.

Jak rozeznat seriózní půjčku od podvodné?

Veškeré půjčky se dají v zásadě rozdělit do dvou základních kategorií – na bankovní a nebankovní. U bankovních půjček je víceméně jasné, že nabídka je seriózní a nejedná se o žádný podvod. U nebankovních úvěrů je ale situace trochu jiná a poskytovatelů je tak velké množství, že hrozí nebezpečí, že se stanete obětí podvodu. V tomto článku Vám poradíme, na co si při výběru nebankovní půjčky dát pozor, jakým způsobem ji vybírat a jak poznat, že může jít o podvodnou nabídku.

Jak dosáhnout vymazání záznamu z registru dlužníků SOLUS

V dnešní době, kdy jsou půjčky velmi snadno dostupné a počet jejich poskytovatelů neustále stoupá, roste také počet lidí, kteří jsou zadlužení a nezvládají svoje závazky včas splácet. Ti, kteří v minulosti nespláceli řádně svoje dluhy, ať už šlo o bankovní půjčky, nebo jiné platby (např. telekomunikačním operátorům atd.) se tak mohou ocitnout v registru dlužníků, do kterého mohou jednotliví poskytovatelé nahlížet a kontrolovat si, zda žadatel o úvěr nebo jinou službu je dostatečně solventní a může mu být půjčka poskytnuta. Nejznámějším českým registrem je SOLUS, který zahrnuje nejen informace o fyzických osobách, jež řádně nesplácely své závazky, ale jeho součástí je i registr podnikatelů a právnických osob + několik dalších doplňkových registrů.

TOP 3 půjčky, které vám půjčí bez poplatku

Mezi nevýhody většiny nebankovních půjček patří zejména vysoké poplatky a úrokové sazby, jež jsou oproti bankovním půjčkám méně výhodné. Pokud ale potřebujete půjčit jen malou částku, existují i takové úvěry, které můžete získat zcela zdarma – půjčíte si např. 3 000 Kč a do měsíce vrátíte 3 000 Kč, bez jakéhokoliv poplatku či úroku.

Nejschvalovanější nebankovní půjčky – kde si půjčit bez kontroly registru?

Nebankovních půjček je už dnes na českém trhu velké množství a jejich počet neustále stoupá. Oproti bankovním úvěrům mají totiž výhodu v tom, že je mohou získat i tzv. rizikoví klienti, tedy lidé nezaměstnaní, s nízkými příjmy, důchodci, studenti, maminky na mateřské atd. I mezi nebankovními půjčkami jsou ale velké rozdíly a to nejen ve výši úrokových sazeb a v poplatcích, ale i v podmínkách samotného úvěru. Některé společnosti totiž ještě před poskytnutím úvěru nahlížejí do registru dlužníků a žadatelům, kteří v něm mají záznam, půjčku odmítnou. Kteří poskytovatelé do tohoto registru nenahlížejí a kde tak můžeme získat úvěr i přesto, že už v registru zápis máme?