5 top P2P platforem fungujících v Česku, které aktuálně nabízí nejvyšší investiční výnosy

O P2P půjčkách se píše především ve spojení s alternativními možnostmi, jak si půjčit peníze. Mnohem méně už se zdůrazňuje jejich význam jako investičního nástroje. P2P půjčky totiž představují zajímavý způsob, jak zhodnotit své volné finanční prostředky. Které české platformy aktuálně nabízí nejlepší výnosy?

Pishing je OUT. IN je vishing. Podvodníci se vydávají za zaměstnance bank a chtějí znát PIN

Vzpomínáte na pishing, kdy se podvodníci snažili citlivé údaje získat prostřednictvím věrohodně vypadajícího emailu? V současné doby banky varují své klienty před tzv. vishingem, kdy se podvodníci po telefonu vydávají za zaměstnance banky a z klientů se snaží vylákat PIN či jiné údaje k platební kartám.

Chcete si vzít hypotéku? Čtěte smluvní podmínky a pozor si dejte na pokuty

Vzít si hypotéku na koupi vlastního bydlení znamená zadlužit se třeba na 30 až 40 let. Hypotéka představuje důležitý životní krok, který je nutno důkladně zvážit předtím, než podepíšete smlouvu. Jinak se vám může přihodit, že budete muset zaplatit pokutu za porušení smluvních podmínek.

Jak je to u českých bank s podporou placení mobilem a hodinkami?

Už dávno neplatí, že v obchodech můžete za svoje nákupy platit pouze hotovostí nebo klasickou debetní či kreditní kartou. Dnešní moderní doba už umožňuje i další velmi pohodlné možnosti, mezi něž patří placení chytrým mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami. U placení mobilem se jedná konkrétně o oblíbené a rozšířené mobilní peněženky Google Pay a Apple Pay, v případě chytrých hodinek lze platit bezkontaktně přes systémy Garmin Pay a Fitbit Pay. Pojďme se podrobněji podívat, které banky jednotlivé možnosti plateb umožňují a s jakými platebními kartami je to možné.

Jak si může člověk zjistit, zda má nějakou exekuci nebo je v registru dlužníků?

Dluhy má v dnešní společnosti mnoho lidí a velká část z nich se dostala až do exekucí, případně má alespoň záznam v registru dlužníků (např. SOLUS).

Kolik vám zůstane z příjmu, když máte exekuci?

V exekuci je v České republice obrovské množství lidí, některé statistiky hovoří o tom, že alespoň jednu exekuci má každý jedenáctý dospělý občan.

První půjčky zdarma – aktuální přehled, kde si půjčit bezúročně

V současné době, kdy v ČR panuje nouzový stav a spousta lidí se tak ocitla v tíživé finanční situaci, je pro mnoho z nich aktuální otázkou, zda problém nevyřešit půjčkou. Celá řada nebankovních společností umožňuje novým klientům půjčit si zcela zdarma – bez úroků a bez poplatků. Připravili jsme pro vás proto aktuální přehled poskytovatelů, kteří tuto možnost nabízejí a také informace o tom, které společnosti už naopak první půjčku zdarma poskytovat přestaly nebo dokonce zcela ukončily svoji činnost.

Koronavirus mění situaci na finančním trhu – jaké jsou novinky?

Krize, v níž se momentálně nacházíme, nemá za poslední desítky let obdoby. Kromě tragické bilance nakažených a mrtvých lidí je pandemie koronaviru těžkým zásahem i pro ekonomiky jednotlivých zemí, Česko nevyjímaje. Situace těžce dopadá zejména na drobné podnikatele, problémy má ale i řada zaměstnanců, kteří důsledkem krize přicházejí o příjmy, v horším případě pak rovnou o práci. Co mohou lidé zasažení touto krizí dělat, jaké mají možnosti?

Hledáte práci z domu? Na co si dát pozor?

V situaci, jaká je nyní, hledá spousta lidí možnost nějaké práce nebo alespoň drobného přivýdělku z domova. Takových nabídek je sice na internetu celá řada, spousta z nich se ale buď vůbec nevyplatí nebo jsou vysloveně podvodné. V tomto článku bychom vás rádi varovali, na co si dát pozor a na jaké nabídky vůbec nereagovat.

Jak si přivydělat v době krize? (tipy na drobné výdělky z domu)

Aktuální krize, kdy mnoho lidí kvůli pandemii koronaviru nemůže chodit do práce nebo museli přerušit svoje podnikání, znamená značné výpadky jejich příjmů. Lidé teď musejí prakticky veškerý čas trávit doma a velkou část z něj tráví buď u televizních obrazovek nebo u počítačů. A právě na PC existuje celá řada příležitostí, jak si přivydělat peníze. Máme pro vás tipy na spolehlivé a prověřené společnosti, kde si můžete – alespoň něco málo – přivydělat.

Jak se letos změní podmínky pro oddlužení?

Exekuce – strašák a zároveň reálný problém, který trápí stále větší počet lidí, jejichž počet stoupl téměř k jednomu milionu. Letošní rok ale pro dlužníky přinesl jednu pozitivní zprávu – podmínky pro oddlužení, neboli osobní bankrot, se změní a cesta ke zbavení se dluhů tak bude alespoň o trochu jednodušší a zejména dostupnější pro širší okruh lidí. O jaké konkrétní změny se jedná?

Nejlepší bankovní účty pro studenty

Většina tuzemských bank nabízí speciální produkty také pro studenty – i oni potřebují vlastní bankovní účet a banky tak myslí i na ně a připravují pro ně různé speciální nabídky, jež jsou mladým lidem a studentům vysokých škol šité přímo na míru. V tomto článku jsme se podívali na to, které z nich nabízejí studentům nejlepší podmínky a v čem spočívají jejich největší výhody.

Nová platební služba Apple Pay byla spuštěna i u nás

19.února tohoto roku do Česka oficiálně vstoupila platební služba Apple Pay, která přináší majitelům zařízení od Applu pohodlnější možnost placení. Jaké jsou její výsledky po prvním měsíci, kde lze tuto platební metodu využívat a co patří k jejím největším přednostem? Na to vše se vám pokusíme stručně odpovědět v tomto článku.

Co jsou to kryptoměny a které z nich patří k nejznámějším?

V posledních letech se můžeme čím dál častěji setkat se zcela novou formou platební metody, která funguje čistě online a je velmi zajímavou alternativou ke standardním měnám. Kryptoměny jsou speciální digitální platidla, která nemají žádnou centrální autoritu a tvoří se výhradně elektronicky.

Na koho se obrátit, když už vám dluhy přerostou přes hlavu?

Počet lidí, kteří se ocitli v dluhové pasti neustále roste a pro čím dál větší množství dlužníků se stává exekuce reálnou hrozbou. Ne vždy k ní ale musí dojít – i z vysokých dluhů se dá dostat, pokud člověk pochopí svoji situaci a začne svoje finanční problémy řešit s chladnou hlavou. Shrnuli jsme pro vás několik rad pro případy, kde je člověk zadlužený a nezvládá splácet svoje stávající úvěry.

Co udělat pro to, abyste se neocitli v registru dlužníků?

Záznamy v různých registrech dlužníků trápí spoustu lidí a v posledních letech se jedná o čím dál větší problém. Pokud totiž máte v těchto registrech zápis, můžete mít problémy nejen s případnou půjčkou, kreditní kartou nebo jiným finančním produktem, ale může se vám stát i to, že vám neposkytnou službu např. u mobilního operátora nebo poskytovatele internetu či kabelové televize. Jakými základními pravidly je dobré se řídit, abyste se do registrů dlužníků nedostali?

Vybíráme vánoční půjčku – spolehlivé úvěry + tipy, na co si dát pozor

Vánoce se blíží a čeká nás hektické období plné uklízení, nakupování a připravování se na nejkrásnější svátky v roce. Mnoha lidem ale jejich finanční situace nedovoluje, aby mohli svým nejbližším nakoupit pěkné dárky a tento problém tak řeší různými půjčkami. Jejich nabídka je sice široká, zdaleka ne všechny jsou ale bezpečné, navíc spousta lidí dělá při půjčování zbytečné chyby. Máme pro vás tři tipy na spolehlivé a výhodné vánoční půjčky a několik rad, jak při hledání nejlepšího úvěru postupovat.

Benefi – získejte půjčku až 250 000 Kč s nízkým úrokem

P2P půjčky sice zatím nemají zdaleka tolik klientů, jako klasické banky nebo nebankovní společnosti, postupně se ale začínají dostávat do povědomí občanů a čím dál více lidé objevuje jejich kouzlo. Jedním z předních českých zprostředkovatelů P2P půjček je akciová společnost Benefi, která provozuje portál www.benefi.cz. Na něm si mohou lidé podat žádost o úvěr a naopak investoři mohou těmto lidem svoje peníze půjčit a zhodnotit tak svůj kapitál.

Zonky – nový způsob, jak si půjčit peníze

Když se řekne půjčka, většinou si představíme úvěry od banky, případně půjčky od různých nebankovních společností. Do Česka ale nedávno dorazil zcela nový typ úvěrového produktu, který nespadá ani do kategorie bankovních, ani do nebankovních půjček. Jedná se o tzv. P2P půjčky, neboli úvěry, které si poskytují lidé mezi sebou. Tyto půjčky zprostředkovávají specializované webové portály, kterých už je u v ČR několik. Asi nejznámějším z nich jsou Zonky půjčky, které si v tomto článku blíže představíme.

Vysoce účinný zabiják neočekávaných výdajů

V životě existují situace, kdy každého z nás může zaskočit něco neočekávaného, něco co prostě nepředpokládal, nebo ani nemohl předpokládat.