OSVČ a druhá vlna pandemie: Jaké kompenzace pro ně vláda připravila tentokrát?

Již v létě se objevovala první varování, že Česko na podzim zasáhne druhá mnohem horší vlna pandemie Covid-19. Stalo se a opět došlo k vyhlášení celé řady omezení, kvůli nimž mnozí živnostníci nemohou vykonávat činnost. Jaké kompenzace mohou od státu požádat nyní? Dostanou je opět všichni OSVČ? Jaká pravidla platí nyní?

Nová platební služba Apple Pay byla spuštěna i u nás

19.února tohoto roku do Česka oficiálně vstoupila platební služba Apple Pay, která přináší majitelům zařízení od Applu pohodlnější možnost placení. Jaké jsou její výsledky po prvním měsíci, kde lze tuto platební metodu využívat a co patří k jejím největším přednostem? Na to vše se vám pokusíme stručně odpovědět v tomto článku.

Co udělat pro to, abyste se neocitli v registru dlužníků?

Záznamy v různých registrech dlužníků trápí spoustu lidí a v posledních letech se jedná o čím dál větší problém. Pokud totiž máte v těchto registrech zápis, můžete mít problémy nejen s případnou půjčkou, kreditní kartou nebo jiným finančním produktem, ale může se vám stát i to, že vám neposkytnou službu např. u mobilního operátora nebo poskytovatele internetu či kabelové televize. Jakými základními pravidly je dobré se řídit, abyste se do registrů dlužníků nedostali?