V dnešní době, kdy už má velká většina lidí vlastní bankovní účet, se půjčky většinou vyplácejí bezhotovostním bankovním převodem. Platí to nejen pro bankovní úvěry, ale i pro malé nebankovní půjčky, které se dají sjednat online a žadatel tak k jejich vyřízení nemusí nikam jezdit. Pro některé skupiny lidí ale tento způsob výplaty není vyhovující a preferují spíše výplatu v hotovosti, případně poštovní poukázkou. Jací lidé tento typ půjček vyhledávají a které společnosti výplatu půjčky v hotovosti umožňují?

Půjčky v hotovosti – kdo je u nás nabízí?

Pro koho jsou půjčky v hotovosti zajímavé?

Hlavní cílovou skupinou, pro kterou jsou půjčky v hotovosti na ruku určené, jsou lidé, jenž nemají vlastní bankovní účet. Zpravidla se jedná o osoby, na jejichž majetek byla vyhlášena exekuce a kdyby jim na účet přišly jakékoli peníze, vzal by jim je exekutor. Pro tyto žadatele tak klasické bankovní úvěry nepřicházejí v úvahu a i u nebankovních půjček v mnoha případech neuspějí.

Půjčky v hotovosti ale mohou vyhovovat i některým starším lidem, kteří sice dluhy nemají, ale nepoužívají internetové bankovnictví a preferují výplatu peněz přímo na ruku. Poskytovatelů, kteří půjčky v hotovosti nabízejí, sice není mnoho, pár se jich ale dá najít – na některé z nich se podíváme podrobněji.

Půjčky v hotovosti od Providentu

Nejznámějším českým poskytovatelem půjček v hotovosti je společnost Provident Financial. Ta nabízí úvěry od 2 000 až do 80 000 Kč, a to bez zajištění a bez ručitele. U Providentu si jeho klienti mohou sami vybrat, o který typ půjčky mají zájem – mezi bezhotovostní a hotovostní variantou ale není rozdíl pouze ve formě výplaty. Bezhotovostní úvěr vyjde mnohem levněji, takže výplata na ruku je vhodná spíše pro ty, kdo vlastní účet mít nemohou. Provident půjčky jsou typické i formou splácení – klienti, kteří si vybrali půjčku v hotovosti svůj úvěr splácejí vždy do rukou obchodního zástupce firmy, který k nim jezdí pravidelně každý týden.

Půjčky v hotovosti od Ferratum Bank

Další velkou společností, jež půjčky v hotovosti poskytuje, je Ferratum Bank. I ta umožňuje výběr mezi hotovostní a bezhotovostní výplatou úvěru, v tomto případě ale peníze nevyplácí zástupce firmy, ale žadatel si je může nechat poslat poštovní poukázkou. Menší nevýhodou je trochu delší doba vyřízení – zatímco u výplaty na účet můžete mít peníze připsané ještě ten samý den, u výplaty poukázkou trvá její doručení až čtyři dny. V každém případě, ať už si necháte vyplatit peníze kterýmkoli způsobem, máte možnost si v případě potřeby splatnost půjčky prodloužit a to až o dva měsíce.

Půjčky v hotovosti od jiných nebankovních společností

Kromě společností Provident Financial a Ferratum Bank je možné získat půjčku v hotovosti i u několika dalších nebankovních poskytovatelů – konkrétně se jedná např. o Credit PortalSmart půjčkuXS půjčkuTommy Stachi nebo HK Investment. Každá z nich má podmínky trochu jiné – Credit Portal umožňuje výplatu na benzínových pumpách nebo na Blesk peněženku, Smart půjčku a XS půjčku vyplácí obchodní zástupce firmy na ruku, Tommy Stachi umožňuje hotovostní výplatu pouze na své pobočce v Praze a HK Investment nabízí úvěry jen na základě ručení nemovitostí.

Kterým hotovostním půjčkám se vyhnout?

Výše uvedené úvěrové společnosti jsou prověřené a můžete si u nich bez obav podat žádost. Kromě nich ale můžete narazit např. na nabídky soukromých osob, nebo na firmy, které nemají ani webové stránky. V takovýchto případech buďte opatrní a vždy si poskytovatele prověřte na internetu. Úplně nejlépe pak uděláte, když k žádosti o úvěr použijete některý z internetových srovnávačů půjček, ať už na této stránce, nebo např. na portálu CoolPůjčky.cz – získáte tak stoprocentní jistotu, že úvěrová společnost je seriózní a nejde o podvod.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky v hotovosti – kdo je u nás nabízí? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 26 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze