Kromě klasických nebankovních půjček, u nichž není potřeba mít žádného ručitele ani dávat do zástavy svůj majetek, jsou na finančním trhu i půjčky s ručením nemovitostí, u kterých je možné získat mnohem vyšší úvěr. V tomto článku se podíváme na to, pro koho jsou tyto půjčky ideální, jak si takovou půjčku na internetu vybrat a představíme si několik předních společností, které půjčky s ručením nemovitostí poskytují.

Půjčky s ručením nemovitostí a jejich přední poskytovatelé

Pro koho jen tento typ půjček vhodný?

Půjčky s ručením nemovitostí jsou určené zejména pro ty, kteří potřebují vyšší částku. Zatímco pár tisícovek půjčují nebankovní poskytovatelé prakticky každému, na vyšší úvěry v řádech desítek až stovek tisíc každý nedosáhne. Týká se to zejména lidí, kteří jsou např. nezaměstnaní, mají záznam v registru dlužníků, nebo jsou u nich jiné důvody, proč nemohou získat klasický úvěr, ať už od banky nebo nebankovní společnosti. Ne vždy je ale podmínkou, aby byl žadatel o úvěr vlastníkem nemovitosti – často je možné, aby za něj tuto zástavu poskytla třetí osoba. Pokud jde o typ nemovitosti, může se jednat např. o dům, byt, chatu, pozemek atd.

Jak vybrat nejlepší půjčku s ručením nemovitostí?

Každá společnost, která tento typ půjček provozuje, má trochu jiné podmínky – ať už jde o maximální výši úvěru, úrokové sazby, maximální dobu splácení nebo požadované doklady. Ještě před tím, než si podáte žádost, doporučujeme nejdříve si v klidu projít jednotlivé nabídky, porovnat je mezi sebou a přečíst si i reference a zkušenosti lidí, kteří už danou půjčku měli. Dobrým pomocníkem jsou v tomto směru především některé internetové srovnávače půjček, kde si snadno a rychle najdete vhodné úvěry, navíc máte jistotu, že jde výhradně o prověřené poskytovatele.

Acema Credit

Mezi nejznámější nebankovní společnosti, jež nabízejí půjčky s ručením nemovitostí patří Acema Credit, která svoji reklamní kampaň spojila se známým hercem Zdeňkem Srstkou. Acema nabízí hned několik druhů úvěrů, od neúčelové půjčky, přes úvěr na rekonstrukci a podnikatelskou půjčku až po konsolidaci úvěrů. Půjčit si můžete od 100 000 Kč až do 5 000 000 Kč s dobou splatnosti max. 20 let. Potvrzení příjmu není potřeba, stejně tak nevadí ani záznam v registru dlužníků. Stejná pravidla platí i pro konsolidaci, která Vám umožní sjednotit si všechny úvěry do jednoho a prodloužit si celkovou dobu splatnosti.

Finemoney

Půjčky s ručením nemovitostí poskytuje i společnost Finemoney, u ní jsou ale požadavky trochu přísnější. Kromě toho, že musíte mít nemovitost v osobním vlastnictví, je další podmínkou mít stálý měsíční příjem. I Finemoney nabízí několik úvěrových produktů, stejně jako u Acema Credit se jedná o klasickou neúčelovou půjčku, dále půjčku na rekonstrukci, podnikatelský úvěr a konsolidaci. Zatímco trvalý příjem se doložit musí, záznam v registru dlužníků zde není překážkou. Maximální výše úvěru může být až 5 000 000 Kč, záleží ale samozřejmě na hodnotě zastavené nemovitosti. Splácet ji můžete nejvýše 15 let, předčasné splacení je možné kdykoliv.

HK Investment

Posledním tipem na prověřenou půjčku s ručením nemovitostí je společnost HK Investment. Ta sídlí v Hradci Králové a zaměřuje se zejména na úvěry pro ty, co bydlí ve východních Čechách, nově ale bude možné uzavřít smlouvu i v Praze. HK Investment nabízí nejen běžné půjčky pro fyzické osoby, ale také speciální úvěry pro podnikatele a OSVČ, konsolidace půjček a pomáhá také lidem, kterým hrozí exekuce jejich majetku nebo dražba. Velkou výhodou je, že půjčky jsou i pro osoby, co mají záznam v registru a navíc nejsou účtovány žádné skryté poplatky ani poplatky předem. Hotovost můžete dostat na ruku hned při podpisu smlouvy a ručit je možné i nemovitostí, která patří třetí osobě.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky s ručením nemovitostí a jejich přední poskytovatelé hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 19 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze