I pro maminky, které jsou na mateřské dovolené a nemohou tak chodit do zaměstnání, existuje spousta možností, jak získat půjčku. Ve většině případů se ale jedná pouze o nebankovní úvěry a to zejména ty krátkodobé. Získat tak půjčku ve výši několika tisíc prakticky není problém, u vyšších úvěrů už je ale situace horší. Které konkrétní půjčky jsou pro matky na mateřské dovolené nejlepší?

Půjčky pro maminky na mateřské dovolené

Krátkodobé půjčky na mateřské

Většina úvěrů pro maminky na mateřské je z nebankovního sektoru a převážně jde o malé půjčky s krátkou dobou splatnosti. Jejich výhodou je možnost snadného a rychlého sjednání přes internet a především pak vysoká pravděpodobnost, že bude žádost schválena. Naopak nevýhodou jsou často docela vysoké poplatky a samozřejmě také termín splatnosti – většinou se taková půjčka musí splatit do jednoho měsíce, jinak je nutné uhradit další poplatek za prodloužení. Pokud jste maminky na mateřské a stačí vám jen několik tisíc, určitě doporučujeme vybrat si takovou společnost, která poskytuje první půjčku zdarma. V současné době mezi ně patří např. Zaplo, Japonská půjčka nebo Via SMS.

Dlouhodobé půjčky na mateřské

Dlouhodobých úvěrů pro maminky na mateřské dovolené už tolik není – hlavním důvodem je to, že tyto půjčky jsou spíše pro ty, co mají dostatečný příjem ze zaměstnání a mateřský příspěvek nebývá moc vysoký. Také u dlouhodobých půjček na mateřské převažují ty nebankovní, i mezi bankami lze ale najít pár výjimek. Jednou z nich je Expres půjčka od GE Money Bank, která má jako hlavní podmínku měsíční příjem alespoň 5 000 Kč. Tuto podmínku většina maminek splňuje, takže Expres půjčka je pro ně vhodnou alternativou. Další možností je např. půjčka od Air Bank, z nebankovních společností pak přichází v úvahu např. Tesco půjčka nebo Provident Financial.

Kromě výše zmíněných společností, které půjčují bez záruky a bez ručitele, si matky na mateřské mohou půjčit i na základě ručení nemovitostí (může se jednat o byt, dům, rekreační objekt nebo pozemek). V takovém případě pak mají spoustu dalších možností a mohou dostat mnohem vyšší úvěr až v řádu statisíců či milionů korun – podle hodnoty jejich nemovitosti.

Které půjčky na mateřské patří aktuálně k těm nejlepším?

Zaplo půjčka – v současné době jeden z nejoblíbenějších rychlých úvěrů je vhodný i pro maminky na mateřské. Napoprvé si mohou půjčit až 8 000 Kč a to zcela bez poplatků. Stačí se jen zaregistrovat na stránkách www.zaplo.cz, nahrát kopii občanského průkazu a převést ověřovací poplatek 1 Kč. V případě schválení žádosti pak mohou mít peníze na účtu už do 15 minut.

Japonská půjčka – podobně jako u Zaplo, tak i v tomto případě je první půjčka bez poplatků (max. 4 999 Kč, v případě speciální akce až 10 000 Kč). Peníze je třeba splatit nejpozději do 30 dní, v případě dalších žádostí o úvěr už je ale možné dostat až 50 000 Kč na 1 rok. Více informací o této rychlé nebankovní půjčce najdete na stránkách www.japonskapujcka.cz.

Expres půjčka – alternativa pro ty, které nemají záznam v registru dlužníků a jejich mateřský příspěvek je vyšší než 5 000 Kč měsíčně. Expres půjčku poskytuje GE Money Bank a jakožto bankovní úvěr má nižší úroky než půjčky od nebankovních společností. Tato nabídka je vhodná zejména pro ty, kdo potřebují vyšší částku – minimum je 20 000 Kč. Velkou výhodou je i možnost rozložit si splácení úvěru na delší dobu.

Tesco půjčka – tento úvěr se vyplatí zejména těm maminkám, které často nakupují v Tescu – za řádné splácení budou dostávat body na Clubcard kartu. Provozovatelem půjčky je společnost Home Credit a žádost si lze podat na prodejnách Tesco nebo online přes jejich webové stránky.

HK Investment – jedna z nejvýhodnějších půjček pro maminky, které za poskytnutí úvěru mohou ručit nemovitostí. O půjčku je možné zažádat si na internetu na stránkách www.hkinvestment.cz, osobní schůzky jsou pak možné v Hradci Králové nebo v Praze.

Hodnocení kategorie 4.5
Půjčky pro maminky na mateřské dovolené hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 30 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Spolehlivé půjčky

800 000
Výše půjčky 20 000 Kč - 800 000 Kč
Úrok od 7 %
Splatnost 24 – 96 měs.
15 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 15 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 1 - 150 dnů
500 000
Výše půjčky 10 000 Kč - 500 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost Flexibilní
30 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Diskuze