V současné době, kdy v ČR panuje nouzový stav a spousta lidí se tak ocitla v tíživé finanční situaci, je pro mnoho z nich aktuální otázkou, zda problém nevyřešit půjčkou. Celá řada nebankovních společností umožňuje novým klientům půjčit si zcela zdarma – bez úroků a bez poplatků. Připravili jsme pro vás proto aktuální přehled poskytovatelů, kteří tuto možnost nabízejí a také informace o tom, které společnosti už naopak první půjčku zdarma poskytovat přestaly nebo dokonce zcela ukončily svoji činnost.

První půjčky zdarma – aktuální přehled, kde si půjčit bezúročně

Provident Start – půjčte si zdarma až na čtyři měsíce!

Hned jako první jsme do našeho výběru zařadili společnost Provident Financial. Ta sice u svých dlouhodobých úvěrů příliš levná není, nicméně vedle standardních půjček nabízí také produkt Provident Start, kde je situace úplně opačná. Tento úvěr je poskytován až do výše 16 000 Kč se splatností na rekordní 4 měsíce (což je u prvních půjček zdarma unikát). Zažádat si můžete o částku od 3 000 Kč do 16 000 Kč a splátka probíhá vždy jednou za měsíc. Jako nový klient nezaplatíte ani korunu za úroky ani poplatky – v tuto chvíli tak jde o jednu z nejzajímavějších nabídek na českém trhu.

Zaplo – až 16 000 Kč na měsíc bezúročně

Také půjčka Zaplo patří k těm nejznámějším a to i díky častým reklamám v televizi. Zatímco dříve nabízela první půjčku zdarma jen do 8 000 Kč, dnes už (pravděpodobně v reakci na konkurenční firmy) umožňuje novým klientům půjčit si až 16 000 Kč bez poplatků a úroků. Maximální doba splatnosti ale zůstává na 30 dnech. Specifikem půjčky Zaplo je možnost výplaty v trafikách GECO, ta je ale v době nouzového stavu pozastavena.

Kamali – z dlouhodobého hlediska nejvýhodnější nebankovní půjčka

Půjčka Kamali od společnosti Home Credit je napoprvé zdarma až do 15 000 Kč, doba splatnosti je zde ale poměrně krátká – pouze 14 dní. U Kamali ale oceňujeme zejména to, že je výhodná i při opakovaných půjčkách, kde má daleko nižší úroky než konkurence. Zatímco u většiny ostatních se vyplatí pouze první půjčka zdarma, u Kamali lze doporučit i opakované úvěry – úroky jsou zde velmi přívětivé, stejně tak i případné sankce apod. Kamali patří již dlouhodobě k absolutní špičce v nebankovním sektoru a je jednou z nejbezpečnějších půjček na trhu.

Via SMS – spolehlivá a rychlá mikropůjčka

Stálicí v našem přehledu prvních půjček zdarma je Via SMS. Její provozovatel nedávno tuto půjčku inovoval a nabídl výrazně vyšší úvěrový rámec – až do 60 000 Kč. Základní první půjčka zdarma je do 16 000 Kč na měsíc, nově si ale klient může vybrat, zda půjčku případně uhradí na splátky (pak by např. u půjčky 10 000 Kč byla minimální splátka 500 Kč, úvěr už by ale nebyl zcela zdarma).

Viva Credit – půjčte si až 20 000 Kč na 35 dní bez poplatků

Z méně známých půjček určitě stojí za zmínku také Viva Credit – ta má docela vysokou maximální částku (20 000 Kč), splatnost je pak 35 dní. Pro nové klienty je opět půjčka zcela bez poplatků a úroků, pochválit lze i velmi rychlé vyřízení a bleskové převody – ty se realizují do 15 minut od schválení, 24 hodin denně včetně víkendů či svátků.

SOS Credit – až 8 000 Kč, ale jen na 14 dní

Další společností, která umožňuje půjčit si zdarma, je SOS Credit. Zde ale nabídka není tak atraktivní, maximální výše takového úvěru je 8 000 Kč a splatnost je pouhých 14 dní. U delší splatnosti si SOS Credit účtuje extrémní RPSN, takže rozhodně nedoporučujeme sjednávat si zde úvěr třeba na 21 nebo 28 dní – úroky jsou pak opravdu šílené.

Rerum půjčka – zdarma do 8 000 Kč na měsíc

Nepříliš známá půjčka s úvěrovým rámcem od 500 Kč do 20 000 Kč, pro nové klienty je první půjčka zdarma maximálně 8 000 Kč na 30 dní. Výhodou je rychlá výplata, důležitou podmínkou je vlastní bankovní účet, bez kterého nelze úvěr dostat. V případě opakované půjčky si lze požádat až o 20 000 Kč na měsíc, bohužel ale s velmi vysokým úrokem (RPSN u takové půjčky činí 1269,72 %).

NULA úrok – zdarma nejen první půjčka, ale i ty ostatní

Půjčka od brněnské společnosti Ben Credit – jejím specifikem je to, že na webu se uvádí, že bez poplatků a úroků jsou všechny půjčky, ne pouze ta první. Půjčit si lze částku od 6 000 do 18 000 Kč, doba splatnosti je vždy 6 měsíců. Podmínkou je nemít exekuci ani insolvenci a mít vlastní bankovní účet.

Které půjčky už napoprvé zdarma nejsou nebo skončily?

Některé nebankovní půjčky, které byly v minulosti poskytovány novým klientům zdarma, už tuto možnost nenabízejí. Konkrétně se jedná o úvěry CreditOn, CreditAir, Ferratum nebo Cool Credit. Všechny tyto společnosti nadále úvěry poskytují, už u nich ale není možnost získat půjčku bezúročně. Např. Ferratum nově nabízí flexibilní úvěr až do 80 000 Kč, jenž funguje na podobné bázi jako revolvingové půjčky či kontokorent. CreditOn zas nabízí hned tři varianty půjčky – do výplaty, na splátky a extra, bohužel bezúročná už žádná z nich není.

Další půjčky zdarma už pak z našeho trhu zcela zmizely. Patří mezi ně např. BB půjčka, Amigoz, Nuko.cz  nebo Perfect Money.  U některých pak došlo k přejmenování – třeba XS půjčka se přejmenovala na Provident Start (o ní si můžete přečíst hned v úvodu našeho článku), z Emma’s Credit se stala CreditGO (ta ale první půjčku zdarma neposkytuje).

První půjčky zdarma jsou obecně skvělou příležitostí, jak získat malý úvěr zcela zdarma, aniž byste zaplatili cokoliv navíc. Důrazně ale doporučujeme zvážit, zda si u dané společnosti brát půjčku i podruhé – obvykle jsou u nich velmi vysoké až extrémní úroky. Proto si vždy nejdříve důkladně ověřte, kolik byste za takovou půjčku zaplatili a porovnejte to s jinými nabídkami (např. s pomocí ověřených srovnávačů jako jsou CoolPůjčky.cz). 

Hodnocení kategorie 4.5
První půjčky zdarma – aktuální přehled, kde si půjčit bezúročně hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 0 hlasů.
24

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 19. 4. 2020. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Spolehlivé půjčky

15 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 15 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 1 – 30 dní
60 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 60 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost flexibilní
3 000 000
Výše půjčky 50 000 Kč - 3 000 000 Kč
Úrok od 10,9 %
Splatnost 1 – 20 let
30 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Diskuze