Máte až příliš mnoho dluhů a nestíháte splácet? Máte několik možností, jak situaci vyřešit. Hrát mrtvého brouka, dohodnout se s věřiteli nebo si podat k insolvenčnímu soudu návrh na oddlužení fyzické osoby. Proto, aby vám bylo oddlužení povoleno musí návrh obsahovat přesně stanovené údaje. Řízení je velmi složité a ne každý zvládne celým procesem projít bez pomoci. Obraťte se proto na odborníky. Mají zkušenosti a vaše šance na úspěšné oddlužení se výrazně zvýší.

Oddlužení pro fyzické osoby

Podmínky pro oddlužení

Předtím, než si podáte samotný návrh na oddlužení, ujistěte se, zda splňujete důležité podmínky, které uvádíme níže:

  • Během pěti let musíte být schopen uhradit alespoň 30% svých dluhů. Oddlužení může proběhnout prodejem vašeho majetku nebo prostřednictvím splátkového kalendáře.
  • Je potřeba mít závazky u více než jednoho věřitele
  • Máte dluhy po splatnosti více než 30 dnů. Nemáte už žádné peníze, ale dluhy splácíte? Pak vám bude tato lhůta odpuštěna
  • Jste schopni prokázat u soudu, že nejste schopni splácet své závazky

Nejste si jisti, zda opravdu splňujete následující podmínky? Pak se jednoduše obraťte na naše odborníky, kteří s vámi zkonzultují váš případ.

Proč zvolit osobní bankrot?

Jde o ideální řešení, jak se jednou provždy zbavit svých dluhů. Při oddlužení splátkovým kalendářem splácíte pravidelnou měsíční splátku. Ta se hradí k rukám insolvenčního správce. Zůstává vám nezabavitelné minimum. Po úhradě min. 30 % pohledávek vás soud osvobodí od placení pohledávek v rozsahu ve kterém dosud nebyly uspokojeny. S našimi odborníky vypracujete návrh na oddlužení, který bude soudem okamžitě přijat. Vy se zbavíte svých dluhů. Po celou dobu trvání oddlužení vám budou naši odborníci nápomocni s případným řešením problémů.

Co předchází povolení o oddlužení fyzické osoby

Návrh na oddlužení musí podat vždy sám dlužník zároveň s insolvenčním návrhem. Návrh musí obsahovat stanovené náležitosti a zároveň s návrhem na oddlužení musíte doložit celou řadu dokumentů. Především jde o seznam vašich závazků a vašeho majetku, doklady o vašich příjmech za poslední tři roky, písemně musíte mít souhlas od nezajištěného věřitele, že hodnota plnění bude při oddlužení nižší než 30 % jeho pohledávky.

Návrh na oddlužení mohou podat spolu i manželé. Musí však splnit předpoklad, že by každý z nich splnil podmínky pro oddlužení jako samostatná osoba. Společný návrh musí obsahovat prohlášení manželů jako souhlas s tím, že všechen jejich majetek bude pro účely schválení oddlužení zpeněžněním majetkové podstaty považován za společné jmění manželů. Nevíte jak návrh zpracovat? Obraťte se na nás. Naši odborníci vám vypracují bezchybný návrh.

Oddlužení fyzických osob lze aplikovat i na OSVČ, kteří prokazatelně nemají dluhy vzniklé z podnikání.

Kdy mi může být návrh odmítnut?

Zpracovali jste si návrh sami, ale insolvenční soudce vám jej vrátil k přepracování nebo jej rovnou zamítl? Obraťte se na nás. Stačí vyplnit poptávkový formulář a zkušení odborníci vám zodpoví veškeré dotazy a pomohou podat návrh na oddlužení k příslušenému soudu. Získáte svého osobního poradce, který vás bude neustále informovat o jednotlivých krocích k řízení, které vás dovedou do vytouženého cíle.

Nezapomeňte, že pokud sledujete nepoctivý záměr, hodnota plnění nezajištěných pohledávek bude nižší než 30 % nebo nemůžete doložit některé z dokumentů či přistupujete k oddlužení lehkovážně, pak vám návrh soudce zamítne.

Byl vám návrh odmítnut nebo se rozhodnete, že insolvenční návrh nepodepíšete? Naše služby jsou pro vás zdarma. Ztratíte pouze možnost zbavit se svých dluhů.

Hodnocení kategorie 4.5
Oddlužení pro fyzické osoby hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 5 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Spolehlivé půjčky

30 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Diskuze