Většina tuzemských bank nabízí speciální produkty také pro studenty – i oni potřebují vlastní bankovní účet a banky tak myslí i na ně a připravují pro ně různé speciální nabídky, jež jsou mladým lidem a studentům vysokých škol šité přímo na míru. V tomto článku jsme se podívali na to, které z nich nabízejí studentům nejlepší podmínky a v čem spočívají jejich největší výhody.

Nejlepší bankovní účty pro studenty

Equa bank – účet i bez potvrzení o studiu

Naším prvním tipem na účet vhodný i pro studenty je účet od jednoho z menších bankovních ústavů. Equa bank sice nepatří k bankám s vysokým počtem klientů a nenabízí účet, jenž by měl slovo studentský přímo ve svém názvu, její Běžný účet je ale pro potřeby studentů téměř ideální. Vedení účtu je zdarma, stejně tak i výběry z bankomatů (a to ze všech, nejen z bankomatů Equa) a samozřejmě i veškeré příchozí a odchozí platby. Účet si mohou založit studenti od 18 let věku a velkou výhodou je, že nemusejí předkládat potvrzení o studiu. Účet je tak výhodný nejen pro studenty, ale určitě zaujme i ostatní.

MONETA – studentský účet do 26 let s možností kontokorentu

MONETA Money Bank má ve svém portfoliu samostatný Studentský účet. Ten je určený studentům už od 15 až do 26 let věku a všechny základní úkony jsou zdarma – zřízení i vedení účtu, výběry z bankomatů Monety, bezkontaktní karta a pochopitelně i nezbytné internetové a mobilní bankovnictví. Studenti, kteří již dosáhli 18 let si mohou sjednat i kontokorent do 10 000 Kč. Naopak nevýhodou je, že za výběr z bankomatů ostatních bank si MONETA účtuje poplatek.

UniCredit Bank – už od 15 let a s výběry zdarma ze všech bankomatů

Skvělou nabídku pro všechny mladé lidi přináší UniCredit Bank. Její účet U konto má sice v základu podmínku, že aby jeho vedení bylo zdarma, musí vám na něj chodit minimálně 12 000 Kč měsíčně, u mladých lidí od 15 do 26 let ale tato podmínka neplatí a mají tak vše bez poplatků – vedení účtu, výběry z bankomatů (i u cizích bank a to dokonce i v zahraničí), platební kartu, přímé bankovnictví atd. U konto pro mladé je tak rozhodně skvělou volbou, kterou lze studentům jedině doporučit.

Komerční banka – studentský účet až do 30 let se spoustou výhod

Jedna z největších českých bank má pro studenty účet pod názvem G2. Oproti ostatním má jednu velmi zajímavou výhodu – účet je pro studenty od 15 až do 30 let věku! Nutností je ale potvrzení o studiu a počítat je třeba i s tím, že u bankomatů jiných bank se za výběr platí. Vzhledem k široké síti poboček a bankomatů KB to ale zas takový problém není. Sympatickým benefitem je možnost jednoho výběru měsíčně z bankomatu v zahraničí zdarma, vlastní design platební karty nebo možnost jít na účtě do mínusu až 5 000 Kč.

Další zajímavé bankovní účty pro studenty a mladé:

  • ČSOB – druhá největší tuzemská banka nabízí účet Plus konto, který je až do 26 let zdarma
  • Raiffeisenbank – v nabídce má účet eKonto Student Premium, aby byl zdarma, je ale nutné jej aktivně využívat (alespoň 3 odchozí platby měsíčně), pro využití účtu je nutné i potvrzení o studiu
  • mBank – nemá přímo klasický studentský účet, za zmínku ale stojí účet mKonto #navlastnitriko, určený mladým lidem ve věku od 15 do 18 let
  • Air Bank – nedávno přišla s novinkou – účet si u ní mohou otevřít mladí už od svých 15 let, speciální účet pro studenty ale banka neposkytuje

Vedle výše zmíněných bank si samozřejmě mohou studenti založit svůj nový účet i u jiných bankovních ústavů – ne vždy se ale taková volba vyplatí. Rozhodně doporučujeme si předem v klidu projít jednotlivé nabídky a teprve pak přistoupit k vyplnění žádosti o účet. Můžete tak ušetřit nemalou částku, což se zrovna u studentů skutečně hodí.

Hodnocení kategorie 4.5
Nejlepší bankovní účty pro studenty hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 0 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 3. 6. 2019. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Spolehlivé půjčky

900 000
Výše půjčky 5 000 Kč - 900 000 Kč
Úrok od 3,9 %
Splatnost 6 – 96 měsíců
800 000
Výše půjčky 20 000 Kč - 800 000 Kč
Úrok od 4,9 %
Splatnost 1 - 8 let
600 000
Výše půjčky 10 000 Kč - 600 000 Kč
Úrok od 3,9 %
Splatnost 1 – 8 let

Diskuze