Jednou ze skupin lidí, pro které je získání úvěru trochu obtížnější, jsou důchodci. Půjčky pro důchodce nenabízí každý poskytovatel a mnohdy je horní věková hranice příliš nízká. Úvěry pro seniory se sice dají najít jak v bankovním, tak i v nebankovním sektoru, jejich nabídka je ale výrazně omezená a čím je žadatel starší, tím je pravděpodobnost získání půjčky nižší.

Které společnosti poskytují půjčky i důchodcům?

Specifika půjček pro důchodce

Půjčky pro důchodce mohou mít různé podmínky – v některých případech je podmínkou dostatečně vysoký důchod, jinde je rozhodující věk žadatele – někde půjčují jen do 65 let, jinde může úvěr získat i 80letý senior. Větší výběr mají důchodci mezi nebankovními půjčkami, tam se ale obvykle jedná pouze o malé a krátkodobé úvěry, obvykle jen na několik tisíc korun.

Pokud jde o výplatu půjčky, ve většině případů se posílají výhradně na bankovní účet, který často musí být vedený přímo na osobu žadatele. Existuje ale několik společností, které umožňují i výplatu poštovní poukázkou, případně jinými způsoby.

Půjčky s ručením nemovitostí pro důchodce

Jednou z variant, jak získat vyšší úvěr i v seniorském věku, jsou půjčky s ručením nemovitostí. Tam ve většině případů nehraje roli ani příjem žadatele, ani jeho věk – rozhodující je zda má vhodnou nemovitost ve svém vlastnictví, kterou je ochoten za půjčku ručit. Tento typ půjčky je tak zajímavou alternativou zejména u důchodců, kteří potřebují půjčit vyšší částku.

Půjčka pro důchodce od GE Money Bank

Z bankovních úvěrů patří k nejzajímavějším nabídkám pro seniory půjčka od GE Money Bank. Ta poskytnutí úvěru podmiňuje (stejně jako ostatní banky) trvalým příjmem, minimální měsíční příjem zde musí být vyšší než 5 000 Kč. To je poměrně nízká hranice, na kterou drtivá většina důchodců bez problémů dosáhne. Výhodou této půjčky jsou navíc odměny za řádné splácení, nízké měsíční splátky a bezplatné sjednání i vedení úvěrového účtu.

Půjčka pro důchodce od Credit Portal

U nebankovních poskytovatelů může být pro mnoho seniorů zajímavá půjčka od společnosti Credit Portal. Ta se od ostatních podobných úvěrů odlišuje zejména tím, že kromě klasické výplaty na bankovní účet umožňuje ještě dva alternativní způsoby výplaty – buď v hotovosti na některé z čerpacích stanic EuroOil nebo na Blesk peněženku (ke které nemusí mít její majitel běžný účet). Naopak nevýhodou této nabídky jsou poměrně vysoké úrokové sazby

Půjčka pro důchodce od Acema Credit

Pro důchodce, kteří potřebují půjčit vysokou částku, ale zároveň nemají moc vysoký důchod, je jednou z možností půjčka s ručením nemovitostí od společnosti Acema Credit. U tohoto úvěru není nutné dokládat výši příjmů, neplatí se poplatky předem a půjčka je neúčelová. K vyřízení je potřeba předložit dva doklady totožnosti a dokumenty k nemovitosti, kterou žadatel dává do zástavy. Půjčka je navíc určená i těm důchodcům, kteří mají záznam v registru dlužníků, nebo jsou v exekuci.

Půjčka pro důchodce do 85 let od Ferratum

Senioři, kteří už jsou ve vyšším věku, mají většinou výběr hodně omezený, protože poskytovatelé půjček mají maximální hranici nastavenou hodně nízko. Výjimkou je v tomto směru společnost Ferratum, která poskytuje nebankovní půjčky pro důchodce až do 85 let věku. K vyřízení žádosti o úvěr navíc nejsou potřeba žádné doklady ani ručitelé a posouzení žádosti je velmi rychlé. V případě potřeby si navíc důchodci mohou termín splatnosti půjčky až 2x prodloužit. Více informací o nebankovní půjčce Ferratum naleznete na jejích webových stránkách, žádost si můžete podat také z portálu www.pujckyproseniory.cz, kde jsou k dispozici veškeré podrobnosti o této půjčce.

Hodnocení kategorie 4.5
Které společnosti poskytují půjčky i důchodcům? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 25 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze