Když si vybíráme, u které společnosti si požádáme o úvěr, hraje v našem rozhodování roli celá řada okolností. Jedním z těch nejdůležitějších kritérií je výše úrokové sazby. Ta je podstatná zejména u dlouhodobých bankovních půjček, kde má srovnání podle úrokové sazby větší význam – naopak u krátkodobých a rychlých půjček od nebankovních společností nejsou úroky tak důležité. V každém případě se ale vyplatí porovnat si jednotlivé nabídky mezi sebou a vybrat si tu nejvýhodnější.

Které půjčky jsou s nejnižším úrokem?

Bankovní půjčky s nejnižším úrokem

U bankovních půjček hraje výše úroků velkou roli a je zásadním kritériem, podle něhož se lidé orientují. Díky tomu, že v posledních letech se český bankovní sektor rozšířil i o menší banky, které začaly svými službami silně konkurovat velkým hráčům, jako je Česká spořitelna nebo Komerční banka, postupně poklesla i hladina úroků a zájemci o úvěr tak mohou vybírat z mnohem zajímavější nabídky.

K nejvýhodnějším bankovním půjčkám v poslední době patří půjčka od Air Bank, která nabízí odměny za včasné splácení úvěru. Pokud klient svoji půjčku splácí řádně ve stanovených termínech, jsou mu výsledné úroky sníženy na 9,9 %, v některých případech až na pouhých 6,9%. Vedle nízkých úroků je navíc půjčka Air Bank zcela bez poplatků.

Další bankou, nabízející nízké úrokové sazby, je mBank. Ta svým klientům přímo garantuje, že jejich půjčka bude po celou dobu splácení nejlevnější na trhu. Kromě toho mívá mBank různé speciální akce – např. nabídka akční půjčky s 0% úrokem, kdy klient zaplatí pouze malý poplatek ve výši dvou procent z vypůjčené částky a jinak ani korunu navíc.

Garanci nejvýhodnější půjčky ale nabízí i ZUNO banka. I ta slibuje nejnižší úrok v ČR s tím, že pokud u jiných bank dojde ke snížení úroku, ZUNO jej přebije výhodnější nabídkou a to až do hranice 6,9%. I v tomto případě je úvěr poskytován bez poplatků a zdarma je i vedení online účtu.

Nebankovní půjčky s nejnižším úrokem

V nebankovním sektoru převažují zejména společnosti, nabízející krátkodobé úvěry, u nichž je výše RPSN (roční procentní sazby úroků) extrémně vysoká. Nemá ale moc velký smysl se zabývat tímto číslem, pokud si půjčujete jen pár tisíc na měsíc. Důležitější je spíše výše poplatku za úvěr, případně další vlastnosti půjčky (např. možnost prodloužení a poplatky za něj, způsob výplaty atd.). Spousta nebankovních společností navíc poskytuje první půjčku zdarma, takže úrok je mnohdy nulový.

Pokud se ale budeme bavit o krátkodobých nebankovních úvěrech, které zdarma nejsou, tak jednoznačně nejvýhodnější je v tuto chvíli Japonská půjčka. Jedná se o jeden z novějších projektů a půjčka byla v minulosti nabízena pod názvem Click Credit. Po změně názvu na Japonskou půjčku došlo i k menší úpravě jejích vlastností a nyní jde o půjčku s nejnižším úrokem. Navíc je způsob výpočtu poplatků velmi jednoduchý – za každou tisícovku, kterou si vypůjčíte, musíte uhradit poplatek 33 Kč. Nejen úroky, ale i RPSN je tak mnohonásobně nižší než u konkurenčních úvěrů. Pro nové klienty, kteří ještě nikdy Japonskou půjčku neměli, ale platí možnost první půjčky zdarma – podobně jako např. u Zaplo půjčky a několika dalších.

Jak najít nejvýhodnější půjčku?

Na první pohled se může zdát těžké najít si nejvýhodnější úvěr, zvláště když se na trhu neustále objevují nové a nové nabídky. Na internetu ale existují specializované nezávislé portály, které se zaměřují na srovnání půjček a usnadňují tak žadatelům o úvěr práci – ti tak už nemusejí procházet jeden web za druhým, ale najdou vše přehledně na jednom místě. Mezi nejlepší srovnávače patří Coolpujcky.cz, Vyhodnaky.cz nebo stránka, na které se právě nacházíte.

Hodnocení kategorie 4.5
Které půjčky jsou s nejnižším úrokem? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 27 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Spolehlivé půjčky

30 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Diskuze