Lidé, kteří nemají vlastní bankovní účet (nebo jej mají zablokovaný např. kvůli exekuci) jsou v případě zájmu o půjčku v poměrně složité situaci. Většina poskytovatelů totiž jinak než bezhotovostním bankovním převodem peníze nevyplácí a tito lidé tak mají možnosti značně omezené. V tomto článku se podíváme na tuto skupinu úvěrů blíže a představíme si několik úvěrových nabídek, které mohou získat i ti, co bankovní účet nemají.

Kde dostanu půjčku, když nemám vlastní bankovní účet?

U banky úvěr nedostanete

Pokud si nemůžete nechat poslat peníze na účet a chcete si půjčit od banky, máte smůlu. Banky mají poměrně přísné požadavky a i když se v mnoha věcech jejich podmínky liší, v otázce účtu jsou jednotné – lidé, kteří nechtějí nebo nemohou mít peníze převedeny na bankovní účet, úvěr dostat nemohou. Nezbývá tedy nic jiného než se podívat na nabídky nebankovních společností, kde je situace podstatně odlišná.

Nebankovní sektor nabízí několik možností

Nebankovní společnosti se obecně zaměřují zejména na ty, kteří si půjčku od banky vzít nemohou. Kromě lidí, kteří mají příliš nízké příjmy, nezaměstnaných osob, nebo těch, co mají záznam v registru dlužníků, patří mezi tzv. rizikové klienty i lidé bez bankovního účtu. Většina nebankovních poskytovatelů půjčuje peníze pouze bankovním převodem a velmi často je navíc podmínkou ověřovací poplatek – jde o platbu ve výši jedné koruny, jež slouží k tomu, aby si firma ověřila, že bankovní účet skutečně patří žadateli – v takovýchto případech si tak nemůžete nechat poslat peníze ani k někomu z přátel nebo rodiny. Na druhou stranu ale existují výjimky a některé společnosti nabízejí i alternativní způsoby výplaty. Obvykle se jedná o výplatu v hotovosti na ruku, případně platbu klasickou poštovní poukázkou. Výjimečně se lze setkat i s půjčkami, které si lze vybrat např. na terminálech Sazky nebo třeba na čerpacích stanicích.

Pro ty, co mají o půjčku bez bankovního účtu zájem, jsme vybrali tři společnosti, které alternativní způsoby výplaty umožňují. Kromě oblíbeného Providentu se jedná o dva nepříliš známé projekty Mobilpůjčka.cz a půjčka JKL.

Provident Financial

Nebankovní půjčky od Providentu jsou asi nejznámějšími půjčkami tohoto typu v ČR. Provident Financial je skvělou možností, jak získat rychlý úvěr i pro ty, kteří u banky nemají šanci půjčku dostat. Pokud si budete o úvěr u Providentu žádat, máte na výběr mezi dvěma variantami – bezhotovostní a hotovostní. Rozdíl mezi nimi ale není jen v tom, že hotovostní půjčku dostanete na ruku, zatímco bezhotovostní se posílá na bankovní účet. Zásadní rozdíl mezi těmito dvěma možnostmi je ve výši poplatků a úroků. Ta se podstatně liší a bezhotovostní úvěr vyjde mnohem levněji než jeho hotovostní alternativa ve stejné částce a stejné době splácení. Pokud tedy bankovní účet nemáte, je půjčka Provident vynikající příležitostí, jak získat potřebné peníze v hotovosti, naopak pokud účet u banky používat můžete, rozhodně dejte raději přednost bezhotovostní variantě – ušetříte tak spoustu peněz.

Mobilpůjčka.cz

Tuto rychlou sms půjčku provozuje společnost Finspace a úvěr je zajímavý v tom, že napoprvé si můžete půjčit maximálně 2 000 Kč a jejich výplata se provádí výhradně poštovní poukázkou. U dalších žádostí už lze získat větší peníze – až 10 000 Kč a vyplácejí se na bankovní účet. Netradiční je také doba splatnosti úvěru – ta je pevně daná a bez ohledu na výši půjčky se vždy jedná o 21 dní.

Půjčka JKL

Pro tento úvěr platí podobná pravidla jako u předchozí společnosti. Napoprvé se peníze posílají složenkou na poštu, u dalších žádostí už si můžete vybrat, zda je chcete na účet nebo poukázkou. Doba splatnosti je vždy 21 dní, max. výše půjčky je stanovena na 10 000 Kč.

Hodnocení kategorie 4.5
Kde dostanu půjčku, když nemám vlastní bankovní účet? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 32 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze