Požádat o půjčku si může plnoletý člověk u kterékoli úvěrové společnosti, u každé z nich je ale trochu jiná šance na schválení žádosti. Obecně platí, že mnohem větší pravděpodobnost získání půjčky je u nebankovních poskytovatelů, kteří se více zaměřují na rizikové klienty a půjčují menší částky s vyššími úroky. Naopak u bankovních institucí jsou podmínky poměrně přísné a např. lidé, kteří mají záznam v registru dlužníků, nebo nemají žádné doložitelné příjmy, úvěr nedostanou. Samostatnou kategorií jsou pak úvěry s ručením nemovitostí, kde příjmy ani finanční situace žadatele nehrají tak velkou roli a rozhodující je nemovitost, kterou může zájemce o půjčku zastavit.

Kde budu mít největší šanci, že mi bude žádost o půjčku schválena?

Nejschvalovanější bankovní půjčky

U bankovních úvěrů je jedna z nejvyšších šancí na úspěch u GE Money Bank. Tato banka sice – stejně jako ostatní – požaduje potvrzení o příjmech, požadovaná minimální výše měsíčního příjmu je ale pouhých 5 000 Kč – na půjčku tak mohou bez problémů dosáhnout i důchodci, maminky na mateřské dovolené nebo lidé s velmi nízkými příjmy. Tento produkt má název Expres půjčka a žádost o něj si mohou zájemci podat na kterékoliv pobočce GE Money Bank nebo jednoduše online na jejích webových stránkách.

Pro spoustu bank také platí, že pokud máte u banky vedený běžný účet a chodí Vám na něj pravidelně výplata, není třeba prokazovat příjmy a úvěr vám může být schválený velmi rychle, bez zdlouhavého vyřizování.

Nejschvalovanější nebankovní půjčky

V nebankovním sektoru je schvalovatelnost žádostí o úvěr velmi vysoká a především u malých půjček je více než 90 procent žádostí úspěšných. K těm nejschvalovanějším patří zejména půjčka Zaplo.czSmart půjčkaPerfect MoneyProvident Financial a spousta dalších. Některé z nich, jako např. Zaplo, navíc nabízejí první půjčku zcela zdarma – pokud Vám tedy stačí jen malá částka, je takový úvěr naprosto ideální.

Agregátory půjček

Pokud chcete mít co největší šanci na schválení a nechce se Vám postupně vyplňovat formuláře u více společností, skvělou alternativou jsou tzv. agregátory půjček. Jedná se o webové stránky, na kterých žadatel vyplní krátký formulář a systém mu pak po jeho vyhodnocení nabídne nejlepší možnou půjčku. Výhodou těchto stránek je to, že s nimi spolupracuje velké množství různých úvěrových společností a pokud alespoň u jedné z nich žadatel splňuje podmínky, bude mu půjčka schválena. Mezi takové weby patří např. CreditsorIQ půjčka (vhodná spíše na menší částky) nebo 123půjčka (pro úvěry až do 250 000 Kč).

Půjčky s ručením nemovitostí

Vysoká šance na schválení žádosti je také u společností, které poskytují úvěry na základě ručení nemovitostí. U nich většinou není důležité, jaké má klient příjmy nebo zda má záznam v registru, ale rozhodující je nemovitost, kterou žadatel poskytne jako záruku. Mezi přední nebankovní poskytovatele těchto půjček patří např. Acema CreditHK Investment nebo AsisTeam, u bankovních je šance na schválení nižší, na druhou stranu je možné získat lepší podmínky.

Srovnávače půjček

Pokud chcete zvýšit pravděpodobnost, že vám bude půjčka schválena, na maximum, určitě zkuste některý z internetových srovnávačů půjček. Jedná se o nezávislé webové portály, které se zaměřují na srovnání bankovních i nebankovních půjček a kromě porovnání dle různých kritérií přinášejí také recenze, zkušenosti klientů, tabulky splátek a spoustu dalších informací. Kromě toho je jejich velkou přidanou hodnotou i skutečnost, že všechny půjčky, které jsou do nich zařazeny, jsou prověřené a na žádnou podvodnou nabídku zde nenarazíte. Kromě webu, na kterém se právě nacházíte, patří k těm nejlepším také Coolpujcky.cz nebo Vyhodnaky.cz.

Hodnocení kategorie 4.5
Kde budu mít největší šanci, že mi bude žádost o půjčku schválena? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 29 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Spolehlivé půjčky

800 000
Výše půjčky 20 000 Kč - 800 000 Kč
Úrok od 7 %
Splatnost 24 – 96 měs.
30 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Diskuze