Aktuální krize, kdy mnoho lidí kvůli pandemii koronaviru nemůže chodit do práce nebo museli přerušit svoje podnikání, znamená značné výpadky jejich příjmů. Lidé teď musejí prakticky veškerý čas trávit doma a velkou část z něj tráví buď u televizních obrazovek nebo u počítačů. A právě na PC existuje celá řada příležitostí, jak si přivydělat peníze. Máme pro vás tipy na spolehlivé a prověřené společnosti, kde si můžete – alespoň něco málo – přivydělat.

Jak si přivydělat v době krize? (tipy na drobné výdělky z domu)

Vydělávat z domu si může každý, kdo má internet

K tomu, abyste si mohli přivydělávat z domu, nepotřebujete žádné speciální znalosti, programy apod. - stačí vám pouze připojení k internetu a PC či notebook (z mobilu už je to složitější). Řada těchto přivýdělků není nijak omezená věkem, někde je minimum 15 nebo 18 let, často se ale např. u placených anket stejně nijak věk neověřuje.

Spolehlivým přivýdělkem jsou placené dotazníky

Placené výzkumy jsou už řadu let jedním z nejlepších a nejjistějších přivýdělků, na které můžete na internetu narazit. Společností, které je nabízejí i v češtině jsou desítky a zatím jsme nenarazili na žádnou, která by peníze nevyplácela. Předem je ale třeba zdůraznit, že nejde o žádné velké peníze – měsíčně si takto lze vydělat třeba kolem tisícovky. Nicméně za rok už se takto dá vydělat i okolo 15 až 20 000 Kč, což – vzhledem k tomu, že vyplňování zabere minimum času – určitě stojí za to. Ideální jsou tyto průzkumy zejména pro maminky na mateřské, ale v současné době určitě přijdou vhod všem, kteří jsou nuceně doma a buď se nudí, nebo hledají jakoukoli možnost alespoň malého finančního přilepšení. 

Tipy na nejlepší anketní panely, kde se dají přivydělat peníze

Jak už bylo řečeno, dotazníkových panelů v češtině jsou desítky, vybrali jsme tak tipy na ty nejlepší z nich včetně stručných informací o každém z nich: 

 • Český národní panel – spolehlivý panel, dotazníky posílá relativně často. Minimální výplata už od 200 Kč (převodem na účet), druhou možností je výběr odměny z katalogu.
 • iVýzkumy.cz – další velmi spolehlivý panel, který posílá ankety celkem často a za odpovídající odměnu. Minimální výplata je buď 400 Kč v hotovosti, nebo 200 Kč poukázka do Alzy či Mallu. 
 • Oklub (askgfk.cz) – další z českých panelů, minimální výplata je už od 100 Kč. Peníze si lze nechat poslat nejen na účet, ale i poštovní poukázkou.
 • MůjPanel.cz – výplata od 500 Kč (na účet nebo poukázkou), případně možnost volby odměny z katalogu (tu ale nedoporučujeme, nevyplatí se). Dotazníky sice obvykle nejsou příliš honorované, ale na druhou stranu chodí poměrně často.
 • Life Points Panel – americká společnost, která patří k těm nejzajímavějším. K získání odměny potřebujete nasbírat 300 bodů, za které dostanete 250 Kč na PayPal. Dotazníky chodí celkem často a na tento panel se určitě vyplatí zaregistrovat.
 • MyMap (KANTAR CZ) – aktuálně asi nejvýdělečnější anketní panel v ČR. Dotazníky chodí velmi často, některé jsou velmi dobře placené (např. nápojový deník za 400 Kč), výplata probíhá jednou za půl roku převodem na účet. Ze zkušeností uživatelů se za půl rok dá běžně vydělat kolem 1200 – 1600 Kč. 
 • Populace.cz (IPSOS)  – zde platí prakticky to samé, jako u předchozího případu, rozdíl je ale v tom, že výplata je jednou za 3 měsíce – za ty si lze vydělat až kolem 600 Kč
 • JTN Panel – bulharský anketní panel, za 1000 bodů získáte 636 Kč na PayPal. Nasbírání trvá poměrně dlouho (až rok) a na výplatu se čeká několik měsíců. Nicméně společnost je naprosto spolehlivá a o peníze se nemusíte bát – trvá to déle, ale vždy je řádně vyplatí. 
 • Cenné názory – český projekt, který za vyplňování dotazníků nenabízí peníze, ale poukázky – na výběr jsou dvě možnosti – 250 Kč do Tesca nebo 250 Kč na Mall.cz.  
 • Názory zákazníků – podobně jako u předchozího příkladu, tentokrát jde ale o přímo o projekt Teska. Jako odměnu si můžete nechat připsat body na kartu ClubCard nebo poukázku na Mall.cz.  
 • Mobrog – německý panel, kde je výhodou minimální výplatní částka pouhých 100 Kč. Peníze se vyplácí na PayPal, lze si založit i více účtů (oproti řadě jiných panelů to zde nikdo nekontroluje).

Dále jen stručně – k dalším spolehlivým stránkám s průzkumy patří také iVýzkum.cz, inzeráti.cz, DataDiggers nebo BrainActive Panel (všude je min. výplata 200 Kč na Paypal, lze vyplňovat i přes aplikaci). Z českých je pak zajímavý panel Dialog od společnosti STEM/MARK (i on vyplácí od 200 Kč, tentokrát ale na bankovní účet).

Naopak jsou i anketní panely, kde je registrace víceméně ztrátou času, protože dotazníků chodí naprosté minimum, nebo je u nich tak nízká odměna, že se prostě nevyplatí. V současné době tak nemá velký smysl registrovat se u panelů Marketagent (v ČR dotazníky prakticky nechodí), Datamar (dotazníků chodí jen naprosté minimum) nebo Glaxes (odměna za vyplněný dotazník je extrémně nízká).

Další možnosti, jak si vydělávat prací z domova přes PC

Vyplňování dotazníků ale není zdaleka jedinou možností, jak si přivydělat peníze přes počítač či notebook. Určitou možností jsou i některé herní portály, kde získáváte peníze i za hraní her – někde i v kombinaci s anketami. Zde určitě doporučujeme skvělý PrizeRebel.com, který je zábavný, je na něm spousta možností, jak získat body a ty si následně proměnit na peníze na PayPal.

Další super možností, jak si vydělat z domu – a tentokrát za daleko zajímavější peníze – je copywriting. Psaní textů na zakázku pak pro vás nemusí být pouhým přivýdělkem, ale můžete se jím živit – a to i za velmi slušné peníze. Nabídky této práce lze najít na mnoha serverech, pro začátečníky je skvělým místem např. portál Webtrh.cz, kde najdou uplatnění zejména lidé pracující v oboru IT. 

Jakým nabídkám na výdělek z domu se naopak vyhnout?

Řekli jsme si, jaké nabídky na výdělek z domu se vyplatí. Vedle nich je ale celá řada takových, na které byste si měli dát pozor a rozhodně se jim obloukem vyhnout. Jedná se zejména o jakékoli nabídky, kde byste nejdříve museli uhradit poplatek (ať už je v jakékoli výši). Dále pak silně varujeme před veškerými tzv. mailingy (zumail, ermail apod. - vždy se jedná o čistý podvod, přijímáním mailů si nikdy nic nevyděláte). Dejte si pozor také na všechny, kdo vám budou slibovat, že výhodně zhodnotí vaše peníze, lákat vás na obří výdělky za minimum práce nebo jiné podvodníky – na internetu je jich spousta a mnoho důvěřivých lidí jim naletí.

Hodnocení kategorie 4.5
Jak si přivydělat v době krize? (tipy na drobné výdělky z domu) hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 0 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 31. 3. 2020. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze