V situaci, jaká je nyní, hledá spousta lidí možnost nějaké práce nebo alespoň drobného přivýdělku z domova. Takových nabídek je sice na internetu celá řada, spousta z nich se ale buď vůbec nevyplatí nebo jsou vysloveně podvodné. V tomto článku bychom vás rádi varovali, na co si dát pozor a na jaké nabídky vůbec nereagovat.

Hledáte práci z domu? Na co si dát pozor?

Veškeré mailingy jsou vždy jen ztráta času

Na netu se můžete setkat s reklamou na projekty, kde vám slibují výdělek za pouhé klikání na maily. Z těch nejznámějších se jedná o projekty, jako je Zumail, eRmail, MoneyMail, PenizeZaEmail a řada dalších. I když mají různé provozovatele, tak společným jmenovatelem je to, že vždy se jedná o čistý podvod – nikdy si tímto způsobem nevyděláte ani jedinou korunu. Registrovat se na těchto webech je ztráta času a jejich majitelé jsou šmejdi, kteří pouze využívají důvěřivosti lidí, kteří si myslí, že si snadno vydělají peníze klikáním na maily. Žádné mailingy už z principu fungovat nemohou a každý, kdo je někdy zkoušel vám potvrdí, že na cílovou částku se nikdy nedostal – v okamžiku, kdy se k ní přiblížil, mu maily jednoduše přestaly chodit nebo se odměna snížila na několik haléřů.

Dejte si pozor na projekty, kde po vás chtějí vstupní vklad

Rozhodně se také vyvarujte jakýchkoli projektů, kde vám slibují vysoký výdělek, ale nejdříve po vás chtějí, abyste uhradili vstupní poplatek. S velmi vysokou pravděpodobností si nic nevyděláte, ale pouze přijdete o peníze. Šmejdi totiž řádí nejen venku (kde nabízejí bezcenné parfémy, hrnce, deky, nebo lákají na přepis k jiné energetické společnosti), ale i na internetu, kde jim naletí mnoho důvěřivých lidí – zejména senioři jsou k tomu hodně náchylní. Jednoduchá rada zní – pokud jde o práci či přivýdělek – NIKDY neplaťte nic předem.

Neztrácejte čas přivýdělky, kde si skoro nic nevyděláte

Existují i různé nabídky práce, kde si sice teoreticky něco vydělat můžete, ale jsou to tak nízké částky, že se absolutně nevyplatí je vůbec zkoušet. Typickým příkladem je přepisování kontrolních (captcha) kódů. Jde o stránky jako např. Megatypers.com a řadu dalších. Vydělat si na nich můžete reálně tak kolem 5 Kč za hodinu a to nestojí za to snad nikomu. Alespoň trochu slušné výdělky od přepisování těchto kódů rozhodně čekat nemůžete, i kdyby vám někde slibovali jakoukoli částku.

Další podvodné nabídky na snadný výdělek z domu

Podvodných nabídek na rychlý a jednoduchý výdělek z domu je ale plný internet a výše zmíněné jsou pouze pověstnou kapkou v moři. Ať už jde o různé pochybné investice nebo dnes už celkem profláknuté plnění obálek – stále se ale najdou lidé, kteří se na to nachytají. Nenechte se nalákat na nesmyslné nabídky a když už budete přece jenom chtít něco vyzkoušet, nikdy nic neplaťte předem. Možná si sice nevyděláte, ale alespoň nepřijdete o peníze.

Hodnocení kategorie 4.5
Hledáte práci z domu? Na co si dát pozor? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 0 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 3. 4. 2020. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze