Trh s půjčkami se neustále rozvíjí a přibývají nové a nové společnosti, jež se zabývají poskytováním úvěrů. Velký rozmach zažívají především nebankovní půjčky, zvláště pak ty, které se zaměřují na rizikové klienty, kterými jsou především nezaměstnaní nebo lidé se záznamem v registru dlužníků. K nejoblíbenějším druhům úvěrů tak v současné době patří rychlé SMS půjčky, na něž se specializují desítky různých nebankovních poskytovatelů.

Co jsou to SMS půjčky? Pro koho je tento typ úvěrů určený?

Co znamená termín SMS půjčky?

Pod názvem SMS půjčky si asi většina lidí představí speciální druh úvěru, o který si zájemci žádají prostřednictvím textové zprávy z mobilního telefonu. Ve skutečnosti je ale tento pojem trochu širší a běžně se tak označují i jiné nebankovní půjčky. Obecně se dá říct, že SMS půjčky jsou krátkodobé nebankovní úvěry, které nejsou příliš vysoké a i doba jejich splatnosti je nejčastěji kolem jednoho měsíce. Často se jedná o půjčky pro ty, co nemají možnost doložit své příjmy nebo mají velké dluhy a žádná banka by jim úvěr neposkytla.

Jakým způsobem se SMS půjčky sjednávají?

Drtivá většina SMS půjček se sjednává online, tedy přes internetové stránky. Každá seriózní společnost, která se poskytování úvěrů věnuje, má svůj web, na němž je možné vyplnit formulář se žádostí. Vzhledem k tomu, že SMS půjčky bývají jen na malou částku, není u nich třeba nikam jezdit nebo podepisovat smlouvy – obvykle se dá vše vyřídit z pohodlí domova přes počítač nebo notebook.

Některé nebankovní společnosti nabízejí ještě jednu rychlou možnost, jak si o SMS půjčku požádat, a jedná se o žádost pomocí textové SMS zprávy z mobilu. Tato varianta ale nebývá k dispozici hned při první žádosti, ale obvykle ji mohou využít pouze zaregistrovaní klienti, kteří už od daného poskytovatele dříve půjčku měli.

Pro koho je tento typ půjčky ideální?

SMS půjčky jsou skvělou alternativou hned pro několik skupin lidí. Mohou je získat nezaměstnaní (případně lidé, kteří pracují, ale nemohou doložit svoje příjmy), lidé se záznamem v registru dlužníků, studenti, důchodci nebo maminky na mateřské dovolené. SMS půjčky jsou především pro ty, kteří potřebují jen malou částku a nevadí jim krátká doba splatnosti. Některé SMS půjčky se ale vyplatí úplně každému – jedná se o případy, kdy někteří poskytovatelé nabízejí první půjčku zcela zdarma – patří mezi ně např. Japonská půjčka, Zaplo nebo Perfect Money.

Které společnosti u nás SMS půjčky poskytují?

Rychlé SMS půjčky jsou doménou výhradně nebankovních poskytovatelů. Těch už jsou desítky a desítky a neustále přibývají noví. Zorientovat se v tak široké nabídce není úplně snadné a proto se vyplatí použít některé specializované weby, jež se srovnáním těchto půjček zabývají – kromě stránek, na kterých se právě nacházíte, se jedná např. o web coolpujcky.cz nebo vyhodnaky.cz

Na závěr tohoto článku pro Vás ještě máme tipy na tři vybrané společnosti, které se zaměřují na SMS půjčky a podle zkušeností klientů patří k těm nejlepším.

Půjčky Via SMS

– rychlá nebankovní půjčka, napoprvé si můžete až 4 500 Kč bez poplatků a úroků

– půjčka je pro osoby od 20 do 68 let, včetně těch, co mají záznam v registru

– snadné vyřízení online, při opakovaných půjčkách postupné navýšení úvěru až na 12 000 Kč

Půjčky Zaplo.cz

– oblíbená krátkodobá půjčka s rychlým schválením žádostí

– hned napoprvé můžete dostat až 8 000 Kč zcela zdarma – bez poplatku a s nulovým úrokem

– délka splatnosti je vždy 30 dní, max. limit půjčky se postupně navyšuje až na 15 000 Kč

Půjčky CreditOn

– krátkodobé nebankovní půjčky až do 20 000 Kč pro osoby od 18 do 75 let

– peníze musíte splatit nejpozději do 30 dnů, úvěr si ale můžete prodloužit

– snadné sjednání online, přehledné webové stránky včetně klientské sekce

Hodnocení kategorie 4.5
Co jsou to SMS půjčky? Pro koho je tento typ úvěrů určený? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 22 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Spolehlivé půjčky

20 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 20 000 Kč
Úrok od 40 %
Splatnost 2 – 12 měsíců
60 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 60 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost flexibilní
30 000
Výše půjčky 1 000 Kč - 30 000 Kč
Úrok od 0 %
Splatnost 7 – 30 dní

Diskuze