V poslední době se v souvislosti s půjčkami velmi často skloňuje termín konsolidace. Co přesně toto slovo znamená, které společnosti tento úvěrový produkt nabízejí, pro koho je konsolidace půjček nejvíce vhodná a jak si vybrat tu nejvýhodnější?

Co je to konsolidace půjček a komu se nejvíce vyplatí?

Co znamená termín konsolidace úvěrů?

Konsolidace se dá jedním slovem přeložit jako sloučení. Jedná o výhodné sloučení více půjček nebo jiných úvěrových produktů do jednoho, což klientovi přináší spoustu výhod. Nemusí tak splácet několika různým společnostem, může si dobu splatnosti prodloužit nebo si snížit výši celkové měsíční splátky. S tím, jak přibývá počet zadlužených lidí, neustále roste zájem o konsolidace a na tento produkt se tak zaměřují nejen velké banky, ale i některé nebankovní společnosti.

Na jaké úvěrové produkty se může konsolidace vztahovat?

Když se řekne konsolidace, tak se většinou hovoří o sloučení několika půjček do jedné velké. Nemusí se ale vždy jednat pouze o klasické úvěry – do konsolidace lze zahrnout i celou řadu dalších úvěrových produktů, jako jsou např. kontokorenty (neboli povolené přečerpání běžného účtu), kreditní karty atd. Konkrétní podmínky má ale každá společnost trochu jiné – pokud tedy budete mít o konsolidaci zájem, nejdříve si zjistěte, u které banky (nebo nebankovního poskytovatele) pro Vás bude tento úvěr nejvýhodnější.

Které společnosti u nás konsolidaci půjček nabízejí?

Konsolidace úvěrových produktů už se stala běžnou součástí nabídek velkých bankovních ústavů a v posledních letech k nim přibyly i některé nebankovní společnosti. Z bank si tak o sloučení půjček můžete zažádat např. u České spořitelny, Komerční banky, ČSOB nebo UniCredit Bank, z nebankovních firem se jedná např. o Cetelem, Home Credit, AsisTeam nebo FineMoney. Mezi jednotlivými nabídkami jsou ale velké rozdíly, ať už jde o maximální výši konsolidačního úvěru, dobu splatnosti nebo úrokové sazby.

Pro koho je konsolidace půjček vhodná?

Konsolidace půjček je vhodná zejména pro ty, co mají více různých půjček a rádi by každý měsíc ušetřili na splátkách. Stejně tak je konsolidace skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí splácení rozložit na delší časové období nebo si chtějí zjednodušit svoji situaci a místo několika splátek mít pouze jednu velkou. Výhodou tohoto produktu je i možnost sloučit bankovní i nebankovní úvěry do jednoho, případně do konsolidace zahrnout i dluh z kreditní karty nebo kontokorentního úvěru. Pro spoustu lidí je tak sloučení půjček ideálním řešením jejich finanční situace, kdy ušetří spoustu peněz a zároveň mají mnohem lepší přehled o svých závazcích.

Jak si vybrat nejlepší konsolidaci?

Jak už jsme si řekli, mezi jednotlivými nabídkami jsou velké rozdíly, proto je třeba vybírat společnost, u níž si o sloučení úvěrů požádáme, velmi pečlivě. Velkou roli hraje také otázka ručení – pokud má klient vlastní nemovitost, může si požádat o konsolidaci s ručením nemovitostí (např. u lidí, kteří nemají dostatečné příjmy nebo záznam v registru dlužníků). Skvělou pomůckou při výběru vhodné konsolidace jsou některé nezávislé srovnávače půjček, na nichž bývá i samostatná rubrika se srovnáním konsolidačních úvěrů – ta Vám ušetří spoustu času, který byste věnovali procházení jednotlivých webů a získáte tak veškeré potřebné informace v kostce na jednom místě. Profesionální srovnávače mají také výhodu, že zahrnují pouze prověřené společnosti, u nichž nehrozí nebezpečí podvodu a navíc se na nich často objevuje spousta užitečných rad, tipů a článků s finanční tematikou. Kromě stránky, na které se právě nacházíte, patří k těm nejlepším např. portál Cool půjčky s nejširším výběrem recenzí půjček v ČR.

Hodnocení kategorie 4.5
Co je to konsolidace půjček a komu se nejvíce vyplatí? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 17 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze