Zajímavou alternativou ke klasickým bankovním i nebankovním půjčkám je americká hypotéka, kterou dnes nabízejí nejen banky, ale i několik nebankovních poskytovatelů. Americká hypotéka je specifickým typem půjčky, jež je neúčelová a je vždy zajištěna nemovitostí. Právě v neúčelovosti je rozdíl oproti klasickému hypotečnímu úvěru – ten je možné použít výhradně na financování bydlení, zatímco u americké hypotéky můžete získanou částku požít na cokoliv budete chtít. Výše hypotéky bývá daná hodnotou zastavené nemovitosti, doba splácení pak může být docela dlouhá – splátky si u některých bank můžete rozložit až na dobu 30 let. Úrokové sazby jsou sice vyšší než u klasické hypotéky, na druhou stranu jsou ale nižší než u běžné spotřebitelské půjčky.

Co je to americká hypotéka a kdo ji v České republice nabízí?

Pro koho je americká hypotéka určená?

Tento typ úvěru je vhodný zejména pro ty, kteří potřebují půjčit vyšší částku v řádu statisíců až milionů korun. Je zajímavý hlavně pro osoby, které např. nemají dostatečné příjmy, případně je nemohou nijak doložit, stejně tak je určený lidem, kteří mají záznam v registru dlužníků a americká hypotéka je tak pro ně jedinou možností, jak získat opravdu vysoký úvěr (to platí především u nebankovních hypoték). Především je ale tato hypotéka pouze pro ty, co mají nemovitost, kterou jsou ochotni za poskytnutou půjčku ručit – může se jednat např. o rodinný dům, panelákový byt nebo stavební pozemek, a daný objekt nesmí být zatížený jiným zástavním právem.

Bankovní americké hypotéky

Hypoteční úvěry mají u nás ve své nabídce všechny velké banky a platí to nejen pro klasickou hypotéku, ale i pro tu americkou. Jedním z předních poskytovatelů je Hypoteční banka, která nabízí půjčku od 200 000 do 5 000 000 Kč s maximální dobou splatnosti 20 let. Americká hypotéka nechybí ani v portfoliu České spořitelny, kde je ale max. doba splatnosti poměrně krátká – úvěr se musí splatit nejpozději do 15 let. U Komerční banky pak americkou hypotéku nabízejí pod názvem Úvěr Garant a podle hodnoty nemovitosti lze získat dokonce až 10 000 000 Kč – neobejdete se ale bez potvrzení o příjmu, případně daňového přiznání. Mezi další velké bankovní ústavy, u kterých je možné si americkou hypotéku sjednat, patří ČSOBRaiffeisenbank nebo GE Money Bank (ta nabízí až 80% zástavní hodnoty nemovitosti), z menších bankovních institucí si tuto půjčku můžete vzít např. u mBank nebo u Expobank. Každá banka má požadavky nastaveny trochu jinak, ve většině případů se ale americká hypotéka poskytuje jen těm, co mohou doložit své příjmy.

Nebankovní americké hypotéky

Mezi nebankovními společnostmi už u tohoto produktu tak velký výběr není, pár poskytovatelů americké hypotéky se ale dá najít i v tomto sektoru. Asi nejznámějším a největším poskytovatelem nebankovních hypoték je společnost Acema Credit. Ta se specializuje výhradně na půjčky se zajištěním nemovitostí a klasickou americkou hypotéku u ní najdete pod názvem Půjčka na cokoliv. Úvěr můžete získat od 100 000 až do 5 000 000 Kč a důležité je, že nabídka je určená i lidem se záznamem v registru a bez nutnosti potvrzení o příjmech. Půjčku lze splácet maximálně po dobu 20 let a navíc se můžete spolehnout na férové jednání bez skrytých poplatků. Jedinou nevýhodou jsou trochu vyšší úroky, ale tak už to u nebankovních půjček bývá.

Druhou možností mezi nebankovními americkými hypotékami je společnost Esofin. Ta půjčuje od 100 000 Kč, horní hranici úvěru nemá pevně danou. Půjčku lze splácet až 30 let a nemovitostí může ručit i třetí osoba. Americká hypotéka od Esofin je i pro osoby se záznamem v registru, splatit ji můžete kdykoliv v průběhu smlouvy a samozřejmě neplatíte nic předem. Kromě hypoték se Esofin zabývá i řešením exekucí, dražeb nebo konsolidacím půjček.

Hodnocení kategorie 4.5
Co je to americká hypotéka a kdo ji v České republice nabízí? hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 21 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze