P2P půjčky sice zatím nemají zdaleka tolik klientů, jako klasické banky nebo nebankovní společnosti, postupně se ale začínají dostávat do povědomí občanů a čím dál více lidé objevuje jejich kouzlo. Jedním z předních českých zprostředkovatelů P2P půjček je akciová společnost Benefi, která provozuje portál www.benefi.cz. Na něm si mohou lidé podat žádost o úvěr a naopak investoři mohou těmto lidem svoje peníze půjčit a zhodnotit tak svůj kapitál.

Benefi – získejte půjčku až 250 000 Kč s nízkým úrokem

Kdo může úvěr získat?

U všech půjček bez výjimky platí, že žadatel musí mít alespoň 18 let. Dále pak mají jednotlivé společnosti různé nároky, obecně platí, že banky jsou daleko přísnější. Pokud jde o Benefi, tak zde jsou základní požadavky docela mírné. Abyste mohli půjčku získat, budete potřebovat dva platné doklady totožnosti (vždy občanský průkaz, tím druhým může být buď cestovní pas, řidičský průkaz, případně zbrojní průkaz), musíte mít stálý pravidelný příjem (ať už jde o peníze ze zaměstnání, podnikání, důchodu nebo renty) a poslední podmínkou je, že musíte mít vlastní bankovní účet, kam vám budou odeslány peníze. Z poslední podmínky zároveň vyplývá, že Benefi není vhodnou platformou pro ty, kterým hrozí exekuce – v případě exekuce na bankovní účet by totiž o půjčku mohli přijít.

Sjednání půjčky probíhá přes internet

Pokud zatím nemáte s P2P půjčkami žádné zkušenosti, vězte, že podání nezávazné žádosti není nic složitého ani časově náročného. Žádost o půjčku se podává na webových stránkách www.benefi.cz, kde si nejdříve pomocí dvou posuvníků nastavíte, kolik chcete půjčit a na jak dlouho. Na základě těchto dvou údajů se vám ihned zobrazí orientační výše splátky – ta ale ještě není finální, konečnou splátku se dozvíte až po vyplnění dalších informací. Pak jedním kliknutím přejdete na formulář, do nějž vyplníte osobní, rodinné a kontaktní údaje + adresu bydliště a následně informace o příjmech. Na tomto základě už získáte konkrétní úrokovou sazbu a budete se moci rozhodnout, zda je pro vás úroková sazba a měsíční splátka přijatelná. Pokud ano, může být vaše žádost umístěna v seznamu aukcí a jakmile do ní lidé investují požadovanou sumu peněz, může vám být vyplacena na váš bankovní účet.

Úrokové sazby a poplatky

Nejnižší úroková sazba u Benefi začíná na pouhých 6 procentech ročně, stanovuje se však vždy individuálně, jak již bylo řečeno výše. Důležitou informací je, že s P2P půjčkami je spojený poplatek pro jejich zprostředkovatele. V případě společnosti Benefi a.s. tento poplatek není jednotný, ale určuje se podle bonity klienta a podle výše půjčky. Minimum je 1 procento z celé částky a poplatek se musí uhradit pouze tehdy, když půjčku dostanete – pokud vám poskytnuta nebude, tak samozřejmě neplatíte ani korunu.

Proč je Benefi levnější než běžné úvěrové společnosti?

Oproti bankám má Benefi půjčka zásadní výhodu v tom, že neprovozuje žádné kamenné pobočky. Jejich provoz stojí spoustu peněz a to se pochopitelně promítá v ceně produktů. Benefi je technologickou společností a všechny transakce tak probíhají pouze online – i proto jsou úrokové sazby tak nízké. Oproti nebankovním společnostem je pak Benefi levnější opravdu velmi výrazně – je to dáno tím, že nepůjčuje každému, ale podmínkou je mimo jiné stálý příjem a vlastní bankovní účet. 

Benefi jako příležitost pro investory

Kromě toho, že na portálu Benefi lze získat levnou půjčku, je zároveň tento web i skvělou příležitostí, jak investovat peníze. Výhodou je, že nemusíte riskovat žádné velké částky, navíc riziko, že byste o svůj vklad přišli, je skutečně velmi nízké. Benefi se vyplatí oběma stranám – jak zájemcům o úvěr, tak investorům, kteří jim tyto peníze poskytnou.

Hodnocení kategorie 4.5
Benefi – získejte půjčku až 250 000 Kč s nízkým úrokem hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 36 hlasů.

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 2. 8. 2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze