O P2P půjčkách se píše především ve spojení s alternativními možnostmi, jak si půjčit peníze. Mnohem méně už se zdůrazňuje jejich význam jako investičního nástroje. P2P půjčky totiž představují zajímavý způsob, jak zhodnotit své volné finanční prostředky. Které české platformy aktuálně nabízí nejlepší výnosy?

5 top P2P platforem fungujících v Česku, které aktuálně nabízí nejvyšší investiční výnosy

1. Mintos – pro zkušené investory i začátečníky

Investiční platforma Mintos vznikla v roce 2015 jako specialista na investice do úvěrů. Dnes její služby využívá více než 280 000 investorů s různou úrovní zkušeností. Nabízí investice již od 10 EUR (případně jiné měny v odpovídající částce) na úvěr, díky čemuž je Mintos je vhodný pro úplné začátečníky stejně jako pro zkušené investory.

Založení účtu je zdarma, investování i správa účtu je rovněž bez poplatku. Investoři mají na výběr ze 3 variant investování. Pro začátečníky je určená automatická možnost investování, ti zkušení si investiční portfolio zvládnou nastavit sami. Podle Mintosu investoři během 5 let existence P2P platformy vydělali téměř 90 milionů EUR. K výdělku od 10 % výše doporučují investovat alespoň 500 EUR měsíčně.

2. Bondster nabízí výnos až 12 %

Hlavní výhodou další investiční platformy Bondster je dostupnost v českém jazyce. Navíc se jedná o přehledný portál s jednoduchým ovládáním. Hned na úvodní stránce se zobrazuje investiční kalkulačka, která na základě zvolené doby investování od 12 měsíců do 20 let vypočítá předpokládaný výnos.

V současné době Bondster využívá přibližně 9 000 investorů, kteří si vedle slušného výnosu pohybujícím se okolo 10 až 12 % cení pestré nabídky úvěrů, do nichž lze investovat volné prostředky (např. spotřebitelské úvěry, leasingy, hypotéky atd.). Stejně jako u Mintosu je vše zdarma od založení účtu, přes investice až převod peněz na běžný účet.

3. Estate Guru – zaměřeno na trh s nemovitostmi

Investiční P2P platforma Estate Guru se zaměřuje na trh s nemovitostmi a investoři mohou vydělávat investováním do půjček na nemovitosti v různých evropských zemích. Také zde si mohou noví investoři snadno spočítat očekávaný výnos s tím, že minimální výše investic začíná už na 50 EUR.

Registrace nového účtu na Estate Guru je zdarma, stejně tak samostatné investování. Stačí se zaregistrovat na stránkách Estate Guru a převést si peníze na virtuální účet. Pak už stačí vybírat půjčky a investovat. Pokud se na půjčku nesloží potřebný počet investorů, peníze se automaticky vrací zpět na jejich účty.

4. Rendity – velké investice s velkým výnosem

Investiční platforma podobně jako Estate Guru nabízí možnost jednoduchého a výhodného online investování do nemovitostí. Rendity je však vhodnější pro zkušenější investory, jelikož minimální investice začíná na částce 500 EUR. Na výběr jsou větší, dražší, ale zároveň také výnosnější projekty v Rakousku a Německu.

Investování s Rendity je opravdu velmi snadné. U každé nabízené nemovitosti jsou uvedeny detailní informace včetně předpokládaného ročního výnosu a celkové délky investice. Roční výnos se pohybuje do 4,5 do 7 % dle vybraného projektu. Rendity funguje pouze v anglické a německé jazykové verzi a opět je zcela zdarma.

5. Brickstarter nabízí investice do rekreačních nemovitosti

Zajímavé investiční příležitostí do nemovitostí nabízí P2P platforma Brickstarter. Ta se však na rozdíl od Estate Guru a Rendity zaměřuje na nemovitosti rekreačního charakteru určené ke krátkodobým pronájmům. Jedná se především o nemovitosti ve Španělsku.

Podle provozovatelů Brickstarter tento typ investice vyžaduje minimální zásah ze strany investora a jistý výdělek až 5 % ročně, dokud nebude projekt plně financován. Peníze tak investorovi plynou i z nemovitostí, které nejsou v provozu, rekonstruují se apod. Pokud Brickstarter nemovitost později prodá, zisk z prodeje rozdělí mezi zúčastněné investory.

NÁŠ TIP: Nezaujala vás žádná z nich? Podívejte se na 4 další doporučené investiční P2P platformy fungující v ČR:

  • Bitofproperty – alternativní platforma pro investice do nemovitostí s možností investovat od 50 EUR,
  • Axiafunder – specialista na pro financování právních případů s údajným výnosem 20 až 30 % ročně,
  • Evoestate – agregátor nabízející investiční nabídky z různých crowdfungových a P2P nebo P2B platforem zaměřených na nemovitosti,
  • TFGCROWD – možnost investování do projektů z různých oborů (doprava, výroba produktů z betonu, přírodní kosmetika a další).
Hodnocení kategorie 4.5
5 top P2P platforem fungujících v Česku, které aktuálně nabízí nejvyšší investiční výnosy hodnocení návštěvníků 4.2/5 z 0 hlasů.
21

Upozornění: Poslední aktualizace článku proběhla 19. 10. 2020. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Doporučujeme

Diskuze