Seznamte se situacemi, kdy můžete ztratit nárok na podporu v nezaměstnanosti

V případě výpovědi ze strany zaměstnavatel má člověk nárok na finanční podporu v nezaměstnanosti. Existuje však několik případů, kdy nárok na tuto dávku zaniká. Oč se jedná?

Kromě Sberbank mají vazby na Rusko další dvě banky: Expobank a Revolut

Vpád Ruska na Ukrajinu zapříčinil bleskový krach ruské Sberbank, kterou v den útoku začali ve velkém opouštět klienti, ať už jako projev nesouhlasu nebo z obav o peníze. V ČR působí další dvě banky s vazbami na Rusko. Které to jsou?

Kdy musí daňové přiznání zaměstnanci vyplnit a podat sami

Běžně za zaměstnance daňové přiznání vyplňuje a podává zaměstnavatel. Jedná se o takzvané roční zúčtování daně. Existují ale i případy, kdy si zaměstnanci musí daňové přiznání podat sami.

Informace o souborech cookies a jejich využívání

Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.

Sociální dávky v ČR: Víte, které se vyplácí zpětně, a které dopředu?

Sociální dávky v České republice nejsou vypláceny k jednotnému datu. Je tomu právě naopak. Každá dávka má svůj vlastní termín. Většina z nich se platí zpětně obvykle do konce následujícího měsíce, některé se ale vyplácí předem. Které to jsou?

Praktický návod, kdy a jak požádat o dlouhodobé ošetřovné

Dlouhodobé ošetřovné je jeden z typů dávek nemocenského pojištění. Nárok na tuto dávku není automatický. Mohou o ni požádat osoby pečující o osobu blízkou závislé na celodenní pomoci zpravidla z vážných zdravotních důvodů.

Jak se dědí bez závěti: Na co mají nárok děti, ale i nesezdaný partner?

Smrt dokáže vztahy v rodině pořádně zamotat. Zvlášť, pokud zemřelá osoba nesepíše písemnou závěť, a pozůstalí se mezi sebou začnou nehezky přít o dědictví. Jaká v ČR existují pravidla pro dědění bez závěti a jak je na tom s dědickým nároky nesezdaný partner?

Otcovská dovolená v roce 2021: Jaké změny se chystají?

Novopečené tatínky čeká změna delší otcovské poporodní péče o miminko. Kdy tato změna začne platit? Chystá Evropská unie ještě další novinky, které by čerství rodiče měli zaznamenat?

Proč je dobré mít pojištění občanské odpovědnosti a na co si dát pozor

Na rozdíl od povinného ručení a majetkového nebo životního pojištění není pojištění občanské odpovědnosti pojišťovnami nijak zvlášť propagováno. Přitom se jedná o prospěšné pojištění, které může ušetřit spoustu starostí a ještě více peněz.

Počet nesplácených půjček roste. Zlepšení má přinést restart ekonomiky

Dlouhotrvající omezení související s epidemií covidu si začínají vybírat “oběti”. Část lidí, kteří na základě vyhlášeného vládního splátkového moratoria využili možnosti odložení splátek u půjček, se po jeho ukončení ke splácení ještě nevrátila.

Raiffeisenbank oznámila akvizici Equa bank. Jaké změny čekají zákazníky?

Český bankovní trh letos čekají velké změny. Zatímco Kellnerova skupina PPF chystá sloučení Moneta Money Bank a Air Bank, Raiffeisenbank na začátku února oznámila akvizici Equa bank. Dle plánu Equa bank zanikne v polovině roku a její klienti budou postupně začleněni do portfolia Raiffeisenbank.

Krátká vs. zkrácená pracovní doba: Jaký je rozdíl?

Ačkoliv zní téměř stejně a v běžném hovoru se dokonce jedná o synonyma, v oblasti pracovního práva pojmy krátká a zkrácená doba představují dva odlišné typy úvazku. Rozdíly mezi nimi jsou poměrně zásadní, ať už se týkají nároku, výdělku či dalších podmínek.

Majitelé bytů už mohou dát výpověď nájemníkovi, který dluží nájemné

Do konce roku 2020 neměl majitel bytu právo dát výpověď nájemníkovi, který přišel o příjmy v důsledku koronavirové krize. Pokud však nájemník do 31. prosince neuhradil dlužný nájem, může majitel jeho nájemní smlouvu ukončit.

Podnikání v době koronavirové: Jak nejlépe ustát omezení a nezkrachovat

Zákazy a omezení, která mají zabránit šíření viru Covid-19, chránit zdraví a životy, už tak nechrání soukromé podnikání. Mnozí živnostníci a drobní podnikatelé stojí před vážným rozhodnutím, zda má za takových okolností smysl v podnikání pokračovat. Jak na to a nezkrachovat?

Koronavirus podnikání nepřeje: Má smysl činnost přerušit nebo je lepší podnikání ukončit?

Koronavirus, respektive omezení s ním spojená, mají negativní dopad na soukromé podnikání. Velké množství firem a živnostníků má zakázáno provozovat činnost a to jim přináší vážné finanční obtíže. Spousta podnikatelů zvažuje činnost přerušit nebo dokonce ukončit. Co je výhodnější?

Nový rok přinese vyšší minimální mzdu. Na co vše a jaký to bude mít dopad?

Pro letošní rok platí minimální mzda 14 600 Kč. V roce 2021 dojde k navýšení zákonem stanovené minimální mzdy a to na 15 200 Kč. Bude mít zvýšení o 600 Kč nějaký dopad například na odvody či dávky?

OSVČ a druhá vlna pandemie: Jaké kompenzace pro ně vláda připravila tentokrát?

Již v létě se objevovala první varování, že Česko na podzim zasáhne druhá mnohem horší vlna pandemie Covid-19. Stalo se a opět došlo k vyhlášení celé řady omezení, kvůli nimž mnozí živnostníci nemohou vykonávat činnost. Jaké kompenzace mohou od státu požádat nyní? Dostanou je opět všichni OSVČ? Jaká pravidla platí nyní?

5 top P2P platforem fungujících v Česku, které aktuálně nabízí nejvyšší investiční výnosy

O P2P půjčkách se píše především ve spojení s alternativními možnostmi, jak si půjčit peníze. Mnohem méně už se zdůrazňuje jejich význam jako investičního nástroje. P2P půjčky totiž představují zajímavý způsob, jak zhodnotit své volné finanční prostředky. Které české platformy aktuálně nabízí nejlepší výnosy?

Pishing je OUT. IN je vishing. Podvodníci se vydávají za zaměstnance bank a chtějí znát PIN

Vzpomínáte na pishing, kdy se podvodníci snažili citlivé údaje získat prostřednictvím věrohodně vypadajícího emailu? V současné doby banky varují své klienty před tzv. vishingem, kdy se podvodníci po telefonu vydávají za zaměstnance banky a z klientů se snaží vylákat PIN či jiné údaje k platební kartám.

Chcete si vzít hypotéku? Čtěte smluvní podmínky a pozor si dejte na pokuty

Vzít si hypotéku na koupi vlastního bydlení znamená zadlužit se třeba na 30 až 40 let. Hypotéka představuje důležitý životní krok, který je nutno důkladně zvážit předtím, než podepíšete smlouvu. Jinak se vám může přihodit, že budete muset zaplatit pokutu za porušení smluvních podmínek.