Otcovská dovolená v roce 2021: Jaké změny se chystají?

Novopečené tatínky čeká změna delší otcovské poporodní péče o miminko. Kdy tato změna začne platit? Chystá Evropská unie ještě další novinky, které by čerství rodiče měli zaznamenat?

Proč je dobré mít pojištění občanské odpovědnosti a na co si dát pozor

Na rozdíl od povinného ručení a majetkového nebo životního pojištění není pojištění občanské odpovědnosti pojišťovnami nijak zvlášť propagováno. Přitom se jedná o prospěšné pojištění, které může ušetřit spoustu starostí a ještě více peněz.

Počet nesplácených půjček roste. Zlepšení má přinést restart ekonomiky

Dlouhotrvající omezení související s epidemií covidu si začínají vybírat “oběti”. Část lidí, kteří na základě vyhlášeného vládního splátkového moratoria využili možnosti odložení splátek u půjček, se po jeho ukončení ke splácení ještě nevrátila.

Raiffeisenbank oznámila akvizici Equa bank. Jaké změny čekají zákazníky?

Český bankovní trh letos čekají velké změny. Zatímco Kellnerova skupina PPF chystá sloučení Moneta Money Bank a Air Bank, Raiffeisenbank na začátku února oznámila akvizici Equa bank. Dle plánu Equa bank zanikne v polovině roku a její klienti budou postupně začleněni do portfolia Raiffeisenbank.

Krátká vs. zkrácená pracovní doba: Jaký je rozdíl?

Ačkoliv zní téměř stejně a v běžném hovoru se dokonce jedná o synonyma, v oblasti pracovního práva pojmy krátká a zkrácená doba představují dva odlišné typy úvazku. Rozdíly mezi nimi jsou poměrně zásadní, ať už se týkají nároku, výdělku či dalších podmínek.

Majitelé bytů už mohou dát výpověď nájemníkovi, který dluží nájemné

Do konce roku 2020 neměl majitel bytu právo dát výpověď nájemníkovi, který přišel o příjmy v důsledku koronavirové krize. Pokud však nájemník do 31. prosince neuhradil dlužný nájem, může majitel jeho nájemní smlouvu ukončit.

Podnikání v době koronavirové: Jak nejlépe ustát omezení a nezkrachovat

Zákazy a omezení, která mají zabránit šíření viru Covid-19, chránit zdraví a životy, už tak nechrání soukromé podnikání. Mnozí živnostníci a drobní podnikatelé stojí před vážným rozhodnutím, zda má za takových okolností smysl v podnikání pokračovat. Jak na to a nezkrachovat?

Koronavirus podnikání nepřeje: Má smysl činnost přerušit nebo je lepší podnikání ukončit?

Koronavirus, respektive omezení s ním spojená, mají negativní dopad na soukromé podnikání. Velké množství firem a živnostníků má zakázáno provozovat činnost a to jim přináší vážné finanční obtíže. Spousta podnikatelů zvažuje činnost přerušit nebo dokonce ukončit. Co je výhodnější?

Nový rok přinese vyšší minimální mzdu. Na co vše a jaký to bude mít dopad?

Pro letošní rok platí minimální mzda 14 600 Kč. V roce 2021 dojde k navýšení zákonem stanovené minimální mzdy a to na 15 200 Kč. Bude mít zvýšení o 600 Kč nějaký dopad například na odvody či dávky?

OSVČ a druhá vlna pandemie: Jaké kompenzace pro ně vláda připravila tentokrát?

Již v létě se objevovala první varování, že Česko na podzim zasáhne druhá mnohem horší vlna pandemie Covid-19. Stalo se a opět došlo k vyhlášení celé řady omezení, kvůli nimž mnozí živnostníci nemohou vykonávat činnost. Jaké kompenzace mohou od státu požádat nyní? Dostanou je opět všichni OSVČ? Jaká pravidla platí nyní?

5 top P2P platforem fungujících v Česku, které aktuálně nabízí nejvyšší investiční výnosy

O P2P půjčkách se píše především ve spojení s alternativními možnostmi, jak si půjčit peníze. Mnohem méně už se zdůrazňuje jejich význam jako investičního nástroje. P2P půjčky totiž představují zajímavý způsob, jak zhodnotit své volné finanční prostředky. Které české platformy aktuálně nabízí nejlepší výnosy?

Pishing je OUT. IN je vishing. Podvodníci se vydávají za zaměstnance bank a chtějí znát PIN

Vzpomínáte na pishing, kdy se podvodníci snažili citlivé údaje získat prostřednictvím věrohodně vypadajícího emailu? V současné doby banky varují své klienty před tzv. vishingem, kdy se podvodníci po telefonu vydávají za zaměstnance banky a z klientů se snaží vylákat PIN či jiné údaje k platební kartám.

Chcete si vzít hypotéku? Čtěte smluvní podmínky a pozor si dejte na pokuty

Vzít si hypotéku na koupi vlastního bydlení znamená zadlužit se třeba na 30 až 40 let. Hypotéka představuje důležitý životní krok, který je nutno důkladně zvážit předtím, než podepíšete smlouvu. Jinak se vám může přihodit, že budete muset zaplatit pokutu za porušení smluvních podmínek.

Jak je to u českých bank s podporou placení mobilem a hodinkami?

Už dávno neplatí, že v obchodech můžete za svoje nákupy platit pouze hotovostí nebo klasickou debetní či kreditní kartou. Dnešní moderní doba už umožňuje i další velmi pohodlné možnosti, mezi něž patří placení chytrým mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami. U placení mobilem se jedná konkrétně o oblíbené a rozšířené mobilní peněženky Google Pay a Apple Pay, v případě chytrých hodinek lze platit bezkontaktně přes systémy Garmin Pay a Fitbit Pay. Pojďme se podrobněji podívat, které banky jednotlivé možnosti plateb umožňují a s jakými platebními kartami je to možné.

Jak si může člověk zjistit, zda má nějakou exekuci nebo je v registru dlužníků?

Dluhy má v dnešní společnosti mnoho lidí a velká část z nich se dostala až do exekucí, případně má alespoň záznam v registru dlužníků (např. SOLUS).

Kolik vám zůstane z příjmu, když máte exekuci?

V exekuci je v České republice obrovské množství lidí, některé statistiky hovoří o tom, že alespoň jednu exekuci má každý jedenáctý dospělý občan.

První půjčky zdarma – aktuální přehled, kde si půjčit bezúročně

V současné době, kdy v ČR panuje nouzový stav a spousta lidí se tak ocitla v tíživé finanční situaci, je pro mnoho z nich aktuální otázkou, zda problém nevyřešit půjčkou. Celá řada nebankovních společností umožňuje novým klientům půjčit si zcela zdarma – bez úroků a bez poplatků. Připravili jsme pro vás proto aktuální přehled poskytovatelů, kteří tuto možnost nabízejí a také informace o tom, které společnosti už naopak první půjčku zdarma poskytovat přestaly nebo dokonce zcela ukončily svoji činnost.

Koronavirus mění situaci na finančním trhu – jaké jsou novinky?

Krize, v níž se momentálně nacházíme, nemá za poslední desítky let obdoby. Kromě tragické bilance nakažených a mrtvých lidí je pandemie koronaviru těžkým zásahem i pro ekonomiky jednotlivých zemí, Česko nevyjímaje. Situace těžce dopadá zejména na drobné podnikatele, problémy má ale i řada zaměstnanců, kteří důsledkem krize přicházejí o příjmy, v horším případě pak rovnou o práci. Co mohou lidé zasažení touto krizí dělat, jaké mají možnosti?

Hledáte práci z domu? Na co si dát pozor?

V situaci, jaká je nyní, hledá spousta lidí možnost nějaké práce nebo alespoň drobného přivýdělku z domova. Takových nabídek je sice na internetu celá řada, spousta z nich se ale buď vůbec nevyplatí nebo jsou vysloveně podvodné. V tomto článku bychom vás rádi varovali, na co si dát pozor a na jaké nabídky vůbec nereagovat.

Jak si přivydělat v době krize? (tipy na drobné výdělky z domu)

Aktuální krize, kdy mnoho lidí kvůli pandemii koronaviru nemůže chodit do práce nebo museli přerušit svoje podnikání, znamená značné výpadky jejich příjmů. Lidé teď musejí prakticky veškerý čas trávit doma a velkou část z něj tráví buď u televizních obrazovek nebo u počítačů. A právě na PC existuje celá řada příležitostí, jak si přivydělat peníze. Máme pro vás tipy na spolehlivé a prověřené společnosti, kde si můžete – alespoň něco málo – přivydělat.