Nejhledanější produkt Půjčka do 250 000Kč
Místo 1.
Spokojenost nejlepší hodnocení půjčky

Půjčka v insolvenci

Je půjčka v insolvenci tabu?

Insolvence sama o sobě není ničím příjemným. Na druhou stranu ale přítomnost v insolvenčním řízení ještě nemusí znamenat, že nepotřebujete finanční injekci. Je pro vás jakákoli půjčka tabu? Insolvence je specifický typ soudního řízení, který zprostředkovává vypořádání nahromaděných dluhů dané osoby. V rámci tohoto úkonu bývají vyplaceni všichni dlužníkovi věřitelé – nebo alespoň co nejvíce z nich.

Vstup do insolvence je povolen na základě dvou podmínek – žadatel o řízení musí mít stálé zaměstnání se stálým příjmem a zároveň se zavazuje, že do uplynutí 5leté lhůty splatí alespoň 30 % svých nezajištěných dluhů. Pozor! Háček spočívá v tom, že člověk, kterému bude insolvenční řízení povoleno, žije po onu dobu 5 let právě jen ze životního minima. Všechny ostatní příjmy a zisky jsou určeny právě k oddlužení.

Dobře si to promyslete

Jakákoli další půjčka tedy pochopitelně není příliš rozumným řešením. Před podáním žádosti o jakoukoli půjčku radíme – dvakrát měřte, jednou řežte. Pokud jste ovšem v průběhu insolvenčního řízení, platí to nejméně dvojnásob. Krom výše uvedených logických důvodu je tady ještě jedna podstatná záležitost – jakmile se opozdíte se splátkou takové půjčky, může soud vaše insolvenční řízení velice rychle zrušit. A vy před sebou máte velkou komplikaci.

O bankách navíc pochopitelně nemůže být ani řeč. Půjčku v insolvenci vám nepovolí ani drtivá většina nebankovních poskytovatelů půjček. Ti, kteří vám takovou půjčku poskytnou pak mají zpravidla poměrně striktní podmínky, vysoké úroky a poplatky. A ty jsou pro vaši situaci opravdu velmi nepřínosné.

Doporučujeme