Nejhledanější produkt Půjčka do 250 000Kč
Místo 1.
Spokojenost nejlepší hodnocení půjčky

Půjčka při exekuci

Bankovní poskytovatelé

Jste v exekuci? Získat v takové situaci půjčku může být poměrně složité. Na úvěr u některých z klasických bankovních domů pochopitelně můžete rovnou zapomenout. Právě lidé, kteří figurují v registrech neplatičů, mají špatnou platební minulost, jsou v exekuci nebo dokonce uprostřed insolvenčního řízení, představují pro tyto poskytovatele tzv. problémovou klientelu. Jak to ale vypadá v nebankovním sektoru?

Nebankovní poskytovatelé

Podle aktuálně platné novely zákona o spotřebitelských úvěrech musí všichni poskytovatelé procházet u všech svých žadatelů registry dlužníků – mezi ty nejznámější patří např. centrální registr SOLUS. To, že v některém z takových registrů figurujete, ještě nemusí automaticky znamenat, že vám půjčka bude zamítnuta. Pokud ale jste v exekuci – nabídka poskytovatelů, kteří připadají v úvahu se vám značně zužuje.

U společností, která vám v této situaci úvěr přesto poskytne, můžete počítat s poměrně vysokými úroky a přísnými podmínkami. Tyto společnosti si tak pochopitelně kompenzují potenciální riziko. Pokud jde o opravdu nutné výdaje, je o takové půjčce možné uvažovat. Naprosto určitě ale doporučujeme zapomenout na půjčku v případech, kdy se jedná o zbytečné výdaje. V exekuci je poměrně snadné zasadit své finanční situaci neléčitelnou ránu – a to pochopitelně nechcete.

Doporučujeme